Vaja teada korteri m2.

Teised probleemid

Moderaator:Heino

MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:
Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas MargusT » 12 Nov 2011 18:15

elektrik kirjutas:harjumaa kohturegister..
Registreid on sadu ja osad neist tegutsevad seaduse ja osad määruse alusel, aga kohturegistrit minu teada olemas pole.
On küll maakohtud ja nendes asuv registriosakond.
elektrik kirjutas:harjumaa kohturegister. Kinnistusraamatust väljavõte. ….. Lähen Pärnu mnt 142 4 koorus, Kinnistusosakond.
Nagu ma nüüd aru saan käisid Harju Maakohtus asuvas kinnistusosakonnas.
elektrik kirjutas:…. Kinnistusraamatust väljavõte. Saab kätte iga korteri kohta. Kui tean , et omanik muutunud. Lähen Pärnu mnt 142 4 koorus, Kinnistusosakond. Kõik andmed mis on vaja ühistule on sellel dokumendil olemas. Saad teada , kas korteril on hüpoteek või ei.
Kas küsisid „kinnistusraamatust väljavõtet„? Sain ma küsitatava dokumendi nimetusest õigesti aru?
Kas väljastatakse iga korteri kohta eraldi või koond kõigi korterite kohta?

Tean, et kinnistusosakonnast on võimalik tasuta saada korterelamu korteriomanike nimekiri, mis sisaldab korteriomaniku nime ja isikukoodi(äriühingu puhul registrikoodi) ning aadressi ja korteriomandi katastritunnust. Ei midagi enamat.

Loomulikult on võimalik tasu eest tutvuda e-kinnistusraamatus ka muude andmetega?

Mind huvitab, et mis küsimisega Sa muude lisaandmetega (hüpoteegid jms) nimekirja said?

Saan aru, et oled hea inimene ja püüad aidata, aga palun tee seda korrektselt ja üheselt mõistetavalt. Seega palun üheselt arusaadavat vastust, et ei peaks taas üle küsima.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas elektrik » 12 Nov 2011 19:28

Saab iga korteri kohta eraldi. Miks igakord tervet nimistut vaja. Kui on vahetunud omanik . On vaja ju ainult selle korteri kohta.
Tallinnas on Harju Maakohtu registriosakond . Ma ei tea , mis on Võrus.

Ja selles dokumendis on kõik kirjas , mis läheb ühistule vaja.
Mitu omaniku,
Vahest on ju ühel korteril oma 1-8 omaniku.
Seal on kirjas kellele kuulub suurem osa korterist.
On kirjas , kas korter on arestitud.
Mitu m2 on korter.
Kui suur on hüpoteek kortreril.



volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas volvo » 13 Nov 2011 09:03

Mina sain sellise vastuse

Käesolevaga informeerime, et seoses kinnistusosakonna suure töömahuga võib e-postiga ärakirjade väljastamine võtta aega kuni 30 päeva. Soovitame kasutada kinnistusraamatuga seotud andmete väljaselgitamiseks e-kinnistusraamatu teenuseid aadressil: http://www.rik.ee/e-kinnistusraamat. Nimetatud aadressi kaudu on vajalikud andmed võimalik kätte saada koheselt. Pidevate ja suuremahuliste päringute tegemiseks soovitame pöörduda Registrite ja Infosüsteemide Keskuse poole vastava lepingu sõlmimiseks.
Nimekirju väljastatakse ka kohapeal teenindussaalis Pärnu mnt 142 kella 9 -16.


Peale väikest kirjavahetust ja teenustasu maksmist sain väljavõtte PDF failina e-mailile 3 päevaga.
Kohapeal oleks saanud kiiremini, kuid on ka laisemale inimesele loodud võimalus.
Elektroonilisest kinnisturaamatust üksiku korteri väljavõtte tegemine on suht normaalne, kuid kogu ühistu liikmete kohta peab iga omaniku väljavõtte eest eraldi tasuma ja see suht vaevanõudev ja panka nuumav tegevus. Sellepärast tellisingi väljavõtte e-mailile.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas elektrik » 13 Nov 2011 10:06

Ma olen saanud siiani tasuta omaniku väljavõtte. Sest ma pole kogu maja kohta võtnud. Ei pea vajalikuks. Kuid kui on vaja siis 20 lehte saab tasuta. Iga järgmine leht on kusatgil 0,19€. Võib paluda , et tehakse kahepoolsed väljavõted. Siis ka juba 40 lejte tasuta. Oleneb , kes parajasti on arvuti taga kinnistu osakonna registris.
Kohapeal ootad ainult oma järjekorra ära kusagil 10-15 minutit Ja sulle vajalikud dokumendid käes.
Olen kuulnud , et juhatuse liikmed tahavad notari dokumendist koopiat. Mina küll ei annaks,. Seal on minu isiklikud andmed



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas pimeloom » 13 Nov 2011 12:44

elektrik kirjutas: Olen kuulnud , et juhatuse liikmed tahavad notari dokumendist koopiat. Mina küll ei annaks,. Seal on minu isiklikud andmed
Notari dokumendi all pead sa silmas ostu-müügilepingut?
Ostu-müügileping ei sisalda sugugi rohkem isiklikke andmeid ostja kohta, kui kinnisturaamatu väljavõte.

Ostuhind ja võimalik hüpoteek ei ole ostja isiklikud andmed, aga ma olen täiesti nõus sellega, et juhatusel neid vaja ei ole. Ja ma olen alati soovitanud neile, kellel KÜ juhatus tahab oostu-müügilepingu koopiat, teha koopia vaid esimesest lehest. Seal on kenasti kirjas ostja, ehk siis korteri omanik.
Samuti saab omanik e-riigi kaudu kinnisturaamatust välja printida väljavõtte oma korteri kohta ja sellest peab KÜ juhatusele olema rohkem kui küll.

Elektrik, mida sa KÜ juhatuse liikmena hakkad peale teadmisega, et korteril on hüpoteek? Mida see teadmine sulle annab?



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas elektrik » 13 Nov 2011 16:27

Teadmine,aitab juhatuisel paremini suhtuda võlgadesse.Kui on hüpoteek, siis enne oma osa võtab pank ja kui jääb midagi järgi saab ühistu.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas pimeloom » 13 Nov 2011 16:42

Hüpoteek ei tähenda alati sugugi võlga. Võtan laenu, laenu tagatiseks seatakse hüpoteek. Tasun laenu ära ja hüpoteeki kustutada ei lase, sest leiba ta ei küsi ja mine tea millal teda taas vaja võib minna, aga hüpoteegi seadmine maksab. Seega laenu ei ole aga hüpoteek on.


LIhtsalt hea inimene :P

volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Vaja teada korteri m2.

Postitus Postitas volvo » 13 Nov 2011 22:45

Juhatusel pole vaja teada kui palju kellelgi laenukoormust on. Juhatus peab tegelema võla kätte saamisega ja selleks on omand protseduurid: võlateated, maksegraafikud, maksekäsu kiirmenetlus ja hagi kohtusse. Teadmine, et kellelgi on laen ei kiirenda ega aeglusta antud protsesse.



Vasta