Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa
Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas Kytt » 16 Veebr 2012 11:44

Kas kellelgi on olnud otsest kokkupuudet firmaga Ecoscan OÜ?
Hinnapakkumine väga hea, referentsid jms ilusad. Aga... tea kas äkki keegi omab ikka isiklikku kogemust?



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas elektrik » 16 Veebr 2012 14:51

See , et tal on Kristiine poolt hea tegija aukiri. See pole näitaja
Keegi kiidab ja keegi laidab.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas Kytt » 16 Veebr 2012 21:44

Ei saanud aru. Kes siis konkreetselt kiidab ja laidab? See huvitaks.



volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas volvo » 16 Veebr 2012 22:02

Antud firma ühel omanikul on olnud oma teise firmaga varasemalt finantsilisi probleeme. Arvata võib et see firma on tehtud puhta lehena, et saada toetust saavaid objekte.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas elektrik » 16 Veebr 2012 22:07

Kas siis paremat firmat pole leidnud. Enne teha koostööd Balti vara Fassaadid, Soovitan firmat Oma Fassaad OÜ, Karso Ehitus , Kui pakkumine on odav , siis kohe kindlasti tulevad lisatööd juurde . Ei taha siin kirjutada halbu kogemusi.
DLD Partner OÜ, Landsales OU
Soovitan nende firmade seest valida. Ja tegelikult ehitaja töö oleneb juhatuse kompententsusest ja ehitusjätrelvalvest.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas tull6 » 18 Veebr 2012 04:30

Ecosani kohta tean seda,et tähtaaegadest ta kinni ei pidanud,venitas ikka päris korralikult. Halvaks läks puhkuste perioodil lihtsalt töö seisis.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas Kytt » 18 Veebr 2012 09:05

Selge, tänud info eest. Tea, kas keegi kiita ka julgeb? Miks küsin - näiteks omanikujärelvalve (Ehitusjuht OÜ ehk Kaido Müürsepp) soovitas seda firmat. Hinnapakkumise poolest jäid nad pigem sinna keskmiste kanti. Ei olnud kõige odavam. Kuna neil on reaalselt koostöö toiminud, siis mul ei ole põhjust kahelda ka nagu ette.

http://leht.aripaev.ee/default.aspx?Pub ... 2011-09-21

Iseasi, kas keegi suudab läbi näha siin konkreetset "kokkumängu" vms.

Kui aus olla, siis ma ei ole näinud mitte ühtegi (kohe tõesti mitte ühtegi) firmat, kellel oleks 100% õnnestunud lepingu tähtajast kinni pidada tervikrenoveerimise projektide juures (fassaad, katus, rõdud, mitmed väiksemad eritööd jne). See protsess ning asjaosaliste ahel ehituses on ikka piisavalt keeruline. Ehitaja ei saa end eriti kaitsta selle eest, kui materjali tootjal on tarneraskused. Samas teise tarnija käest võttes kerkiks hind mitukümmend protsenti. Seda Tellija alla ei neelaks. Jääbki üle ainult oodata. Töö seisab.

Selle jutuga ei taha ma endale silmile mingit katet tõmmata - tuleb usaldada omanikujärelvalvet, mis muud üle jääb. Samas on minu jaoks olulisem info, kas selle firma juhtkond sõna otseses mõttes on tahtlikult kedagi kunagi petnud ja allhankijaid "üle lasknud". See oleks juba tõsine signaal. Kui tööprotsessis tekivad raskused ja eriarvamused ning need suudetakse koostöös viisakalt kompromissidega ära lahendada, siis see on peamine. Kui aga firma juhtkond ei ole läbirääkimisteks võimeline või lihtsalt hämab ja skeemitab pidevalt, siis on jama lahti.

Lühidalt - ma arvan, lähen selle riski peale välja ning eks siis jooksvalt kuulete, mis asjast sai:)



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas elektrik » 18 Veebr 2012 09:40

Ecoscan paneb suured garantiiajad. Kuid seadus näeb ette , et ehitustegevusele antakse 2 aastat.
Kaido Müürsepp tegi ühes majas järelvalvet , kus ta laitis ventilatsiooni maha ja nüüd suured probleemid. Kõik peab tagantjärgi tegema.
Kui sul on kontaktid Ülo Lainsalu. See on üks kompententseimaid järelvalveid.
Kirjutasin , et igal järelvalvel peab olema veelkord oma järelvalve
Ecoscan ehitab ka katuseid. No selline järejekord . Võeti katte maha detsembri alguses. Ja uut katet alustati panema alle nädal tagasi. Lumi oli kilel peal. Natuke nad seda kile alust puhastasid. Kuid enamus lumi ja uue katte alla.
Kui äripäevas kirjutatakse +5 kraadist , siis meie maja juures see küll paika ei pea.Nii , et , mis saab hiljem ei tea.
Ecoscan tegi töid kusagil Trummi tänaval. Seal vist oli probleem firmal ehitajatega. Täpselt ei tea.
Kuid ehitusel annab tunda kultuur.
Kas on normaalne , kui aknalauad taotakse kuvaldaga esimeselt viienda korruseni. Kivikamakad lendasid vastu akent. Kui sai helistatud ehitajale . Pandi akendele ette DSP plaadid.
Kui Kaido oskab kiita, Siis ma sellise firmaga tööd ei tee. Plaanis 4 maja teha soojustsus. Ja pakkumised võetud eespool kirjutatrud firmadelt
Ja veel on mõned tulemas.
Usun , et ka nende majade elanikud , kelle maju hakatakse soojustama On selle firma vastu
Ja veel
Katus tuulekasti laudu peitsiti kinnises ruumis, kus puudub igasugune ventilatsioon. Millega tehti üle 30 korterile kahjum. Elanikud ei saanud siin mitmed ööpäevad olla oma korteris. Kuna see lehk tungis kahte trepikotta ja sealt korteritesse.
Kas on see normaalne.
Ja ehitaja sai veel õiguse. Kuna elanikud jäid natuke oma kaebusega hiljaks.Sai tehtud ehitusjärelvalvele pretensioon ja ka ehitajale. Tuulutai siin trepikodasi mitmeid ööpäevi.
Kui keegi loeb , et selline suhtumine on normaalne. Siis soovin edu ehitajaga teha koostööd



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas elektrik » 18 Veebr 2012 10:27

Otseselt soovitada ei saa ükski ehitusjärelvalve.millise ehitajaga tehakse leping Ka siis kui ma pöördusin Kaido Müürsepp . Siis ta kontrollis hinnapakkumisi. Kuid otseselt ta ei valinud ega ka soovitanud. Andis ette kolm ehitajat. Et vali nende seast.Ehitusjärelvalve asi on kontrollida hinnapakkumiste õigsust.
ka olles EKÜL ümarlaudadel. Siis ka seal , kes oli infotunnis ehitusjärelvalve. Ütlesid , et nad ei saa ühtegi ehitajat soovitada . Kuna see on ikkagi juhatuse otsustada.
Ka siin peab ise juhatus otsustama.
Kuid ettevaatlikuks võib sind ehitusjärelvalve teha
Kui ma siin pöördusin ühe ehitusjärelvalve poole,
Ütles kohe , et tal ei ole õigus kedagi soovitada. Sest tema töö seda ei luba teha.
Ehitusjärelvalve peab olema selline , kes muidugi kaitseb ühistu huve.
Ja mida tahan teile siin kirjutada. Et ehitusjärelvalve teenus on ühes kuus. Ja kui ehitaja venitab , on ehitusjärelvalve teenus sellega kallim. Ega teil on ju võetud kuutasuga . Mida kauem ehitab ehitaja , seda rohkem maksab ühistu ehitusjärelvalvele.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas Kytt » 18 Veebr 2012 11:00

Pean korrektsuse mõttes üle täpsustama - Ehitusjuht OÜ Kaido Müürsepp ei ole otseselt seda firmat soovitanud, kuid mainis, et temal oli selle firmaga kokkupuude ühel objektil ning asjad said tehtud. Seega kõikidest teistest pakkumisel olnud firmadest oli Ecoscan ainuke firma, kelle kohta ta isikliku kogemuse põhjal midagi öelda oskas. Leping on veel sõlmimata firmaga, kuid eks ma siis tean, mida lepingus eripunktidena sisse kirjutada lasta.



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas elektrik » 18 Veebr 2012 15:08

Ega sa Tallinnas ole.
Kas sul siis juba ka KREDEX sooduslaen juba käes.Kuid ikka kaalu. Tee hinnapakkumiste võrdlus tõpselt. ja tegelikult fassaadi töödel ei preaks olema lisatöid. Et siin hoopis peaks lõpp isegi vahest olema väiksem. Sest kõik hinnapakkumised tehakse + 10-15% materjalidele. Sest nad ei taha hiljem neid juurde tellida.ja teha lisa. isiklikult ei oleks ju ka sellega nõus.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas Kytt » 18 Veebr 2012 17:00

Tänan, et mulle tähtsal teemal kaasa räägid, elektrik. Võibolla on ka teistel huvitav lugeda, siit tuleb:

Lühidalt siis nii - saatsin üsna detailsed päringud fassaadi-ja katusetöödele koos projektiga laiali 10-le firmale.
Nendest neli ei reageerinud üldse või reageerisid eitavalt alles siis, kuid helistasin, öeldi "oi jah, me ikka ei ole huvitatud/ei saa"
Üks selline oli Steelrent OÜ, mida iseenesest soovitati teatud inimeste poolt, kuid ju neil siis on sedavõrd palju tööd.
Üldse olen erinevate tööde tõttu (elekter, plaatimine, maalritööd, puidutööd, fassaaditööd, torutööd, latusetööd, rõdude klaasimine jms) helistanud läbi ca 25 firmat.
Uskumatu hulk on firmasid, kellel on väga stiilne kodulehekülg, kuid telefoni võtab vastu mingi rullnokk stiilis "mis on, äää?" või siis paneb toru üldse ära ilma vastamata. Siis on mingid ühemehe-firmad, kus mees hakkab pihta jutuga "no põhimõtteliselt ma teen ka fassaaditöid, jah... Kuigi...." No millest ma edasi peaksin rääkima sellisega?
Siis on sellised firmad, kes lasevad puusalt absurdseid alapakkumisi ning esitavad need suvalises MS Wordi dokumendis ühe reana (ilmselt ei osata projekti lugeda, rääkimata süüvimisest mahudokumenti, mis on 4-leheküljeline Exceli tabel) - näiteks Aaviku Fassaadid, Abix Teeninduse OÜ, Katusetark jne.
Lõpuks jäi järgi fassaaditöödest 3 firmat: Soojusekspert, Bravoberg ning Ecoscan. Kõik kolm esitasid hinnapakkumisi, mis osades punktides erinesid üksteisest üle 700%(!!!!). Kuidas see võimalik on, jäägu selgusetuks. Igatahes sellise nokkimise abil ning pideva küsimisega ("kas te olete ikka kindlad, et teie pakutud hind on reaalne?") muutsid kõik oma hindu robinal muudkui allapoole. Mingist hetkest algas nutt ja hala teemal "nii odavalt ei saa teha, see on konkurentidel siis maksupettus" jne jne. Ning kui siis veelkord hakkasid näpuga järge ajades täpsustama, tuli välja, et "oih, jah, see hind sai ikka pakutud liiga odav" ning veeretati süü oma eelarvestaja kaela vms. Nii langes välja Soojusekspert. Jäid Ecoscan ning Bravoberg. Bravobergi tööd olen ise näinud, töö oli korralik ning Tellija kiitis firmat. Vähemalt saab nendega koos probleemid läbi rääkida ning lahti harutada, väideti. Kuid paraku ei suutnud nad eriti veenda, et teavad, mida nende eelarvestaja teeb seal. Nii tegi hinnaerinevus oma töö ning jäigi sõelale Ecoscan OÜ.

Täna helistasin läbi 6 Ecoscani objekti vahemikus 2008-2011. Kõik olid vene keelt kõnelevead inimesed. Kuid mitte ühtegi halba sõna ei tulnud. Jah, öeldi, et tööprotsessis olid vahepeal mingid Ida-Virumaa tudengid või esines üksikuid vaegtöid (mis tuleb hiljem lõpetada ilmastiku tõttu), kuid keegi ei nutnud, et see firma oli sedavõrd halb, et ei saa soovitada. Kõik olid rahul. Üks mees isegi ütles, et Ecoscan sisuliselt päästis tema maja peale kahte vusser-firmat, kes seal lihtsalt lolli olid mänginud. Mingi hinna eest ma ei usu, et Ecoscan suudab "istutada" tehtud objektide loetellu "oma inimesi" sellisel hulgal. Seega - mina väidan, et ma olen teinud kõik inimlikult võimaliku, et firma tausta kontrollida ning valida ta ausa konkurentsi teel. Jääb üle ainult reaalsust oodata peale lepingu sõlmimist:)



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas leammj » 18 Veebr 2012 19:46

Ei ma ei väida , et nad teevad halba tööd. Kuid isiklikult mina olen nendega siin maadelnud parajalt. Kuid antud ajal pole mul nende vastu. Sest , kui ehitajal pole kontrolli , siis lasevad lõdvalt.
Igast ehitajast võib saada asja , Ja igast heast ehitajast võib saada luusija. Kui ehitaja näeb , et ted kontrollitakse , püüab siis teha korralikult. Kuna elan selles majas kus nad teevad tööd. Siis nad nagu ikkagi minuga nõustuvad.
Kõik oleneb kuidas teeb juhatuse liige ehitajaga tööd. Kui ehitusjärelvalve ja ehitajad näevad , et juhatuse liige on ehituses kuidagi sina sõber , siis nad ei tee haltuurat.Et hea KYTT . Se on sinu otsustada. Kuid oled saanud siin parajalt teavet Tead kuidas nendega olla. Rohkemkäid tellingutel. Teed veel pilte ka . Näitad neile , et näed siin tegid halvasti. Usu see firma on tunduvalt hoolsam . Teab , et haltuurat teha ei saa. Ja ka ehitusjärelvalvelt nõua pilte aktide juurde. Usu saad väga hea kvaliteediga ka laidetult firmalt. Kõik on sinu teha.
Soovin sulle edu.
Vestlesin täna Ecoscan firma töödejuhatajaga. Tal on muidugi halb tunne , et nii juhtus. Kuid lubas end paranada.
Ja kui olla aus
Hea ehitaja on Soomes
Veelkord sulle edu sellel raskel tööl.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas Kytt » 04 Mai 2012 00:52

Asja huvides valgustan tööde käiku. Hetkel ca 60% tööst tehtud ning mul on nende meestega 0 probleemi olnud. Vara hõisata muidugi, kuid hetkeseisuga olen väga rahul. Tööd tehakse tõsiselt ning asi edeneb uskumatu kiirusega.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas leammj » 04 Mai 2012 20:20

Väga tore. Igast heast ehitajast võib saada halb ehitaja ja vastupidi.Kõik oleneb , kes teeb antud objektil tööd.
Ja oleneb kuidas teeb oma tööd ehitusjärelvalve ja ka juhatus.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas Kytt » 30 Sept 2012 03:08

Niisiis, tööd lõppenud. Lühike kokkuvõte: Leammj teab, mida räägib:)
- põhitöö tegi Ecoscan ära ja tegi hästi
- pidi ikka kukil istuma küll. Kindlasti oli asju, mida Ehitusjuht OÜ mulle ei maininud aga üldjoontes oli suhtlemine ja suhtumine põhitöö osas väga ok.
- objekt anti üle vaegtöödega ning siis hakkas pihta...!
- äralagastatud keldreid ei jaksa keegi koristada, viimaseid pisikesi detaile ei ole kellelgi aega tulla paigaldama jne jne. Ühesõnaga - need on objekti seisukohast sedavõrd väikesed asjad, et võiks nagu õlgu kehitada. AGA. Asi on põhimõttes. Sa kas vead viimse detailini välja või sa lased pallil käest kukkuda. Siin hakkab närvidele käima firma esindaja suhtumine. Lubadused, nihverdamine, vastutusest kõrvalehiilimine. Mingite tühiste asjade pärast - no jumala eest, mees, tee ära! EI. Lihtsalt ei saa tehtud. Lõppkokkuvõttes ma võiksin panna neile põhitöö eest kümme punkti aga suhtlus on neil alla igasugust arvestust. Lubatakse lisatööde hinnapakkumine saata - seda ei tule. Küsid, on vastuseks "ma just kirjutan seda, kohe saadan." Tühi jutt. Vot selline tase.

Mida ma ei teadnud: seda, et tehtud tööd ja akteerimata tööd on kaks iseasja. Mina arvasin, et kui tööd on akteerimata, siis on nad ka juriidiliselt tegemata ning tähtaja ületamise korral motiveerib ehitajat kopsakas viivis akteerimata tööde summalt. AGA VÕTA NÄPUST - kui tehtud on 99,9% ja akteeritud on 75% siis sa ei saa küsida viiviseid 25% eest! Seega viimase 0,001% viivis ei ole mitte mingi motivaator. Kokkuleppetrahvidest ei taha ehitaja hiljem midagi kuulda. Jääbki ainult pisikese vaegtööde summa ulatuses "mõjutusvahendeid" - mis ei motiveeri ehitajat üldse liigutama, sest "vihma ju sajab".


Hoopis suurem pettumus oli Rõduklaasid OÜ. Ma ei ole nii kohutavat soperdiste ja ülbikute seltskonda ikka elu sees näinud vist.

Aga tehtud ta sai:)



robertaber
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:05 Juun 2015 11:59
Asukoht:Vilnius

Re: Ecoscan OÜ (Fassaaditööd) - kogemusi?

Postitus Postitas robertaber » 08 Juun 2015 08:18

Kiudtsementplaate on võimalik väga laialdaselt kasutada ning nad vastavad kõigile projekteerijate vajadustele peaaegu kõigis ehitusolukordades. Pindade ja värvuste mitmekesisus annab võimaluse kasutada neid plaate peaaegu igas keskkonnas. Fassaadiplaadid „EQUITONE“ Eternit Baltic erinevalt metallfassaadikattest ei lagune kiudtsementplaadid tänu nende koostisele loomulikus kliimas ja keskkonnas.

http://www.eternit.ee/tooted/valissein/ ... uitone.11/



Vasta