KU raamatupidamine - avalik?

Revidentidest ja revideerimisest

Moderaator:Heino

Vasta
Janeko
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:17 Sept 2012 12:18
Asukoht:Tallinn
KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas Janeko » 17 Sept 2012 12:44

Soovin osta korterit, kuid selgus, et KU on votnud laenu pangalt 15-ks aastaks.
Ostetava korteri tagasimakse on ca 235€/kuu
Ma pole maksmise vastu, kuid sooviksin ennem teda tapselt, mille jaoks on laen voetud ja kui suur on laenusumma ning mis tingimustel on laen voetud.
Kas minul kui potentsiaalsel ostjal on oigus minna KU esimehe juurde ja sellist informatsiooni kusida?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas pimeloom » 17 Sept 2012 17:04

Janeko kirjutas:Soovin osta korterit, kuid selgus, et KU on votnud laenu pangalt 15-ks aastaks.
Ostetava korteri tagasimakse on ca 235€/kuu
Ma pole maksmise vastu, kuid sooviksin ennem teda tapselt, mille jaoks on laen voetud ja kui suur on laenusumma ning mis tingimustel on laen voetud.
Kas minul kui potentsiaalsel ostjal on oigus minna KU esimehe juurde ja sellist informatsiooni kusida?
Õigust ei ole, aga vanasõnagi ütleb, et küsija suu pihta ei lööda.
Korteri müüja ehk siis praegune omanik peaks ju asjaga kursis olema.
KÜ majandusaasta aruanded on äriregistrist kõigile saadavad.

P.s. Maksmise vastu sa ei saakski olla.



soojus
Üüriline
Üüriline
Postitusi:13
Liitunud:29 Okt 2009 18:56
Asukoht:jõgevamaa

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas soojus » 18 Sept 2012 11:51

Kas see 235 on ikka koos kommunaalidega (küte, vesi), raske uskuda, et plekite 15 aastat sellist laenusummat ja sinna lisanduvad veel kommunaalid. Nii rikas pole ükski pensionär või teie majas neid pole? Kui oled korterit vaatamas käinud, kas maja on renoveeritud (soojustatud)? Midagi peab olema seal ju tehtud. Praegune omanik peaks ikka kõike teadma.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas ergon » 18 Sept 2012 13:42

Kindlasti peab korteri omanik teadma kogu infot ja samas on mulle, kui ühistu juhile, helistatud kinnisvarafirmadest ja küsitud neid samu küsimusi. Olen alati meelsasti vastanud.



Janeko
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:17 Sept 2012 12:18
Asukoht:Tallinn

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas Janeko » 18 Sept 2012 14:12

Tänan vastuste eest.
Kuna tegemist on panga poolt konfiskeeritud varaga, siis eelmise omanikuga side puudub ning pank ei ole siiani selle vastu huvi tundnud. Samuti võeti pangalaen juba siis, kui vara oli panga käes.
See summa on on AINULT haldus ja remondi kulud. Maakleri info kohaselt läks enamus summast katuse vahetamiseks.
Kõik kommunaalid lisanduvad. Ka minule tundub see pöörase summana...



Janeko
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:17 Sept 2012 12:18
Asukoht:Tallinn

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas Janeko » 18 Sept 2012 14:14

ergon kirjutas:Kindlasti peab korteri omanik teadma kogu infot ja samas on mulle, kui ühistu juhile, helistatud kinnisvarafirmadest ja küsitud neid samu küsimusi. Olen alati meelsasti vastanud.
Tänan. Sain julgust juurde ja palungi, et maakler asja uuriks. Kui kõik on õige, siis ei tohiks olla ju ka mingeid vastuväiteid info andmiseks.



Janeko
Üüriline
Üüriline
Postitusi:4
Liitunud:17 Sept 2012 12:18
Asukoht:Tallinn

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas Janeko » 18 Sept 2012 14:17

soojus kirjutas:Kas see 235 on ikka koos kommunaalidega (küte, vesi), raske uskuda, et plekite 15 aastat sellist laenusummat ja sinna lisanduvad veel kommunaalid. Nii rikas pole ükski pensionär või teie majas neid pole? Kui oled korterit vaatamas käinud, kas maja on renoveeritud (soojustatud)? Midagi peab olema seal ju tehtud. Praegune omanik peaks ikka kõike teadma.
Mitte ainult pensionäridele ei käiks see üle jõu...mõelda, et ostad endale korteri pangalenuga ja siis maksad veel 15 aastat ühistu pangalaenu.
Ps. korteri pangalaenu kuumakse tuleks odavam...sellest ka minu skeptilisus kogu asja suhtes. Kui suur see laenusumma siis on...



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas lasnakas » 21 Sept 2012 22:44

Laenu tasumine 235.- x 12 kuud = 2820 eurot aastas,
2820.- x 15 aastat = 42300 eurot (662 tuh.kr) kokku laenu arvel remonditöödeks vaid ühe korteri pealt? Paljukest selles majas kortereid on? See lihtsalt ei saa tõsi olla või elavad seal majas kas väga jõukad inimesed või ...
Loomulikult tuleb juhatuselt küsida mida laenu eest remonditi. Normaalses KÜ-s on raamatupidamine avalik ja kõigile küsimustele vastatakse konkreetselt. Kui selles KÜ-s arvepidamine ja juhtimine lonkab või töid on tehtud ebanormaalselt kalli hinna eest, siis ei tasuks sellisesse majja korterit osta.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: KU raamatupidamine - avalik?

Postitus Postitas Uutma » 22 Sept 2012 07:16

lasnakas kirjutas:Laenu tasumine 235.- x 12 kuud = 2820 eurot aastas,
2820.- x 15 aastat = 42300 eurot (662 tuh.kr) kokku laenu arvel remonditöödeks vaid ühe korteri pealt?
Lisaks ära unusta raha ajaväärtust. Võrreldavuse tagamiseks tuleks korteri hinna leidmisel leida antud summa nüüdisväärtus (Present Value) ja kasutada diskonto määraks mingit 5-7%. Seega tuleb nüüdisväärtuses korterihind veelgi kallim kui lasnaka poolt mainitud number.


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Vasta