küttekulude arvestamine

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
criss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:13 Apr 2015 13:14
Asukoht:Tartu
küttekulude arvestamine

Postitus Postitas criss » 13 Apr 2015 17:19

Probleem siis järgmine: korter on 67,8 m2 aga kommunaal arvetel esitatakse summad (küte; küttefirma tegevuskulu ja veel küttesüsteemi amortisatsioon) 88,14 m2 kohta ja väidetakse, et üldpinda on palju ehk siis pannakse juurde trepikoja ja keldri pinda. Trepikoja kütmist ei saa ju ometi kokku panna korteri m2-tega. Kuidas oleks õige edasi toimida või mis ma antud olukorras tegema peaks? Rääkimine arve koostajaga ja ühistu esimehega pole siiani midagi muutnud.



vello12
Liige
Liige
Postitusi:139
Liitunud:23 Mär 2011 19:30
Asukoht:Tallinn

Re: küttekulude arvestamine

Postitus Postitas vello12 » 13 Apr 2015 17:27

Kas Te trepikoda koos selle soojusega siis ei kasuta (ronite redeliga aknast sisse)?
Loogilisena ... võetakse kinnistusraamatust köetava pinna ruutmeetrid ja laekunud arve jagatakse vastavalt korterite köetavate pindade suuruste proportsioonile. Kuidas on aga Teie KÜ põhikirjas kokku lepitud, ei tea, Teie ise ehk teate.



criss
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:13 Apr 2015 13:14
Asukoht:Tartu

Re: küttekulude arvestamine

Postitus Postitas criss » 13 Apr 2015 17:44

Ma ei mõelnudki, et ma ei peaks trepikoja kütmise eest maksma aga kas on õige, et need m2 on lihtsalt kokku liidetud või peaks arvel kajastuma eraldi reana? Olen näinud erinevate ühistute esitatavaid arveid ja ühelgi neist ei ole lihtsalt korteri ruutmeetreid suurendatud sedasi.



vello12
Liige
Liige
Postitusi:139
Liitunud:23 Mär 2011 19:30
Asukoht:Tallinn

Re: küttekulude arvestamine

Postitus Postitas vello12 » 13 Apr 2015 19:39

Formaaljuriidiliselt võttes ... kui ei kasutata kinnistusraaamatus esitatud köetava pinna ruutmeetreid siis ... järgmisena vaataks KÜ põhikirja koos kaasomanike kokkulepetega (mis on kinnistusraamatus esitatud). Kuna kahte viimast meie siin ei tea siis ... meie siin lähtume minu esimesest hüpoteesistErinevate ühistute arvete võrdlemine ei pruugi olla mõistlik: Te ei tea ju, kuidas on erinevad KÜ-d oma põhikirjas kokku leppinud.



Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:347
Liitunud:16 Jaan 2012 15:45
Asukoht:Tartu

Re: küttekulude arvestamine

Postitus Postitas anne47 » 14 Apr 2015 08:41

See 88,14 m2 on ilmselt mõttelise osa suurus (reaalosa pluss sellele vastav mõttelise osa hoonest).
Kui selliselt jagatakse kõikidel korteritel, pole midagi katki.
Lihtsalt kütte m2 hind paistab odavam, summa on ikka sama.

Siiski peaks sellise arvestuse aluseks olema mingi dokument - põhikiri, ÜK otsus, kuna seaduse järgi tuleb kulud jagada eluruumi m2 alusel, mitte mõttelise osa m2 alusel. Seadus aga lubab põhikirjaga seda jaotust muuta.



kortermajaelanik
Üüriline
Üüriline
Postitusi:8
Liitunud:21 Mai 2015 18:30
Asukoht:Eesti

Re: küttekulude arvestamine

Postitus Postitas kortermajaelanik » 21 Mai 2015 18:54

Milleks vaja arvestada üldpinna, köetavat pinna või veel millegi suurust? Kui korterites soojusmõõtjaid ei ole, siis kogu maja küttekulu (eur) peaks jagama korterite pindaladega (m2) ja saabki kütte hinna eur/m2, kõige õigem.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: küttekulude arvestamine

Postitus Postitas ennkippel » 22 Mai 2015 12:59

Kui on vaja esitada andmeid kellegile(näiteks Kredex toetuse puhul), siis peab seda tegema vastavalt ühtsetele nõuetele ja standartselt. Eestis on ka kehtivad üle Euroopalised standardid.



Vasta