remont hairib naabrit

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
BrunobBenno
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:20 Nov 2015 21:55
Asukoht:Poltsamaa
remont hairib naabrit

Postitus Postitas BrunobBenno » 20 Nov 2015 22:19

Meil on vaja korteris teha remonttöid mis häirivad naabreid (põrandate vahetus ja sellega seoses betooni puurimistööd).
Naaber, kellel on 10 kuune laps, ei luba töid teostada, sest see häirib tema lapse und. Probleem tekkis õhtul kell 20.30 kui agressiivne naaber tuli meie korteri ukse taha ja käskis koheselt kõik tööd lõpetada. Karjus toomeeste peale, vehkis rusikatega... Proovisime rahumeelselt kokkuleppele jouda, aga ei onnestunud. Selgitasime, et meil on tood umbes 30-40 min ja siis on mura loppenud.
EV Korrakaitseseaduse § 56 alusel on häiriva müra tegemine lubatud tööpäevale eelnenud päeval õhtul kuni kell 22.00. Kas on olemas veel mingi seadus mis keelab väljaspool tööaega korteri remonti teha?
Ühistu esimees väidab, et tööpäevadel pärast kella 17.00 ja puhkepäevadel on igasugune müra tegemine sh remonttood lubatud vaid poolte kokkuleppel st tuleb kõigi naabrite käest luba küsida (oli kusinud oma juristilt).
Korteriuhistus oma kodukord puudub.
Omaltpoolt soovime probleemi ilma tulita lahendada ja oleme nous igati naabritega arvestama. Kaesolevaljuhul tekitati meile kahju, sest toomehed pidid jargmisel paeval taas 100 km kauguselt kohale soitma.
Kas oleks pidanud agressiivsele naabrile hoopis politsei kutsuma, sest tegelikult larmas pohjuseta voora ukse taga?



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: remont hairib naabrit

Postitus Postitas rewa2 » 21 Nov 2015 14:50

Kujutage ise olema naabri asemel kui teil kodus 10 kuune laps ja keegi puurib õhtul lae peal...:)
Betooni puurimine kostab üle maja, see ei häiri mitte ainult naabrit.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: remont hairib naabrit

Postitus Postitas rewa2 » 21 Nov 2015 15:09

Meie ühistu kodukorras on:
Keelatud korterelamutes ning elamute ümbruses müra tekitamine üle lubatud piirmäära enne kella 10.00 ja pärast kella 19.00, v.a avariitööd, mis häiriks kaasinimeste rahu;



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: remont hairib naabrit

Postitus Postitas ennkippel » 21 Nov 2015 19:00

Ma ei saa aru, mina küll õhtusel ajal ja veel puhkepäeval naabreid ei häiriks. See on muidugi minu loogika. Küll aga tööpäeviti ja ette teatamisega ei tohiks mingeid probleeme olla, remonti tuleb ikka aeg - ajalt teha. Siin on mängus selline termin, nagu KODURAHU - kirjutamata seadus. Meie majas lahendab olukorra kodukord, kui aga seda pole peaks olema loogilist mõtlemist. Seaduseid järgides(ma mõtlen siin kell 22.00) võib lootusetult naabritega tülli minna.



Vasta