Viivised

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda
Viivised

Postitus Postitas ennkippel » 08 Juul 2016 16:46

Kui suures ulatuses viiviseid võib arvestada? Raamatupidaja on mitme tuhandega üle põhivõlgnevuse viiviseid ühes ühistus võlgnikule arvestanud. Kas mitte pole selle kohta seadusemuudatus vastu võetud?



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Viivised

Postitus Postitas MargusT » 08 Juul 2016 17:39

Kehtiv KÜS ütleb, et kuni 0,07 päevas.

KÜS § 7
(4) Majandamiskulude maksmisega viivitamisel võib korteriühistu juhatus nõuda korteriomanikult viivist kuni 0,07 protsenti maksmata jäänud summalt päevas iga viivitatud kalendripäeva eest majandamiskulude maksmise kuule järgneva kuu esimesest kuupäevast arvates.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Viivised

Postitus Postitas ennkippel » 08 Juul 2016 21:13

Seda ma tean isegi, küsimus on juriidilises pooles kohtusse hagi esitamisel. Kohus ilmselt otsustab, et viivised summana ei või olla suuremad kui põhivõlgnevuse summa. Korteriühistu võib kaotada suure summa raha. Veel küsimus, kas riigilõiv on seoses võla suurusega. Maksekäsu kiirmenetluses on 3% võlast igatahes.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Viivised

Postitus Postitas MargusT » 08 Juul 2016 21:40

Kui seadus annab õiguse kuni 0,07 % päevas küsida, siis ma ei näe pähjust miks peaks kohus viivissummat vähendama. Tagantjärele saab küsida kuni 3 aasta võlgnevust ja kui võlgnik selle kolme aasta jooksul midagigi maksnud on, siis ei tohiks viivissumma drastiliselt kõrge olla võrreldes põhivõlgnevusega.
Jah riigilõib on seotud võla suurusega ja ei saa olla vähem kui .... mida täpselt ei mäleta.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Viivised

Postitus Postitas ennkippel » 08 Juul 2016 21:57

Siit see häda tuleb, viiviseid on 2011 aastast arvestatud, ilmselt tuleb korstnasse kirjutada üle 3 aasta vanused.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Viivised

Postitus Postitas MargusT » 08 Juul 2016 23:37

ennkippel kirjutas:Siit see häda tuleb, viiviseid on 2011 aastast arvestatud, ilmselt tuleb korstnasse kirjutada üle 3 aasta vanused.

Seda kindlasti, et üle 3 aasta võlgasid arvestusse ei võeta. Ja mida kiiremini võla sissenõudmisprotsessiga alustad seda vähem korstnasse kirjutad.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Viivised

Postitus Postitas MargusT » 09 Juul 2016 01:15

Aga samas küsida võib kõike. Sealhulgas ka üle 3 aastaseid võlgasid. Aga kui võlgnik keeldub üle 3 aasta võlgasid maksmast, siis seadus asub tema poolele.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Viivised

Postitus Postitas ennkippel » 09 Juul 2016 13:26

Ma ei ole saanud vastust viiviste kohta? Kas on hakanud kehtima viiviste ülemmäär(ma ei mõtle protsendi suurust siin, vaid suhet põhivõlgnevusega)?



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Viivised

Postitus Postitas MargusT » 09 Juul 2016 22:12

ennkippel kirjutas:Ma ei ole saanud vastust viiviste kohta? Kas on hakanud kehtima viiviste ülemmäär(ma ei mõtle protsendi suurust siin, vaid suhet põhivõlgnevusega)?
Mis seadusele sa nüüd küll viitad, mille kehtimahakkamist sa ei tea?



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Viivised

Postitus Postitas MargusT » 09 Juul 2016 22:25

ennkippel kirjutas:Ma ei ole saanud vastust viiviste kohta? Kas on hakanud kehtima viiviste ülemmäär(ma ei mõtle protsendi suurust siin, vaid suhet põhivõlgnevusega)?
Kui KÜS on andnud õiguse küsida kuni 0,07 % viivist päevas ja VÕS piirab võla küsimist kuni kolme aastaga, siis mis viivise summma ülemmäärast me räägime?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Viivised

Postitus Postitas ennkippel » 10 Juul 2016 20:51

Tavaolukorras ei lähe tõesti viivised üle põhivõlgnevuse. Kuid jõustunud kohtuotsuse korral on 10 aastat võla kehtivuse aeg, samuti notariaalse maksegraafiku mittetäitmise korral. Siis viivised ületavad põhivõlgnevust.



MargusT
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:309
Liitunud:17 Juul 2008 02:57
Asukoht:Võru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Viivised

Postitus Postitas MargusT » 11 Juul 2016 04:05

ennkippel kirjutas:Kui suures ulatuses viiviseid võib arvestada? Raamatupidaja on mitme tuhandega üle põhivõlgnevuse viiviseid ühes ühistus võlgnikule arvestanud. Kas mitte pole selle kohta seadusemuudatus vastu võetud?
See oli algne küsimus.
ennkippel kirjutas:Tavaolukorras ei lähe tõesti viivised üle põhivõlgnevuse. Kuid jõustunud kohtuotsuse korral on 10 aastat võla kehtivuse aeg, samuti notariaalse maksegraafiku mittetäitmise korral. Siis viivised ületavad põhivõlgnevust.
... , mis kujunes selliseks.

Ei saa, hea Enn, sinu küsimusest, probleemist ega mõttekäigust aru.

Palun alusta uuesti ja kirjuta probleem arusaadavalt lahti. Ehk siis saab aru ja kommenteerida.



Vasta