Endine garaašikoperatiiv.

Moderaator:Heino

Vasta
Crown
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:27 Juun 2018 20:44
Asukoht:Jõhvi
Endine garaašikoperatiiv.

Postitus Postitas Crown » 27 Juun 2018 21:18

Tere
Ääremaa kaevandusalevsisse ehitasid kaevurid kunagi omale garaašid, kuid mingeid dokumente pole varem vormistatud.
Hiljem müüdi neid garaaše käest kätte, raha võtmete vastu.
Nüüd vallavõimu vahetusega hakati korda majja lööma.
Kohalikud aktivistid moodustasid MTÜ ning vald tegi kinnistud ja andis need tasuta MTÜ'le
Esimest koosolekut pole veel olnud, kuid jutt on järgmine:
See et ma olen omale sinna garaasi ostnud, on mu oma mure, sest dokumente pole.
Kõik garaasid kuuluvad mtü'le ja endised omanikud võivad neid rentida, kes ei maksa see tõstetakse välja, kelle kontaktid puuduvad, selle isiklikud asjad liiguvad mtü omandisse ehk kuusakoski jne. Samas, kes soovib, see võib ka naabri garaasi omale renti võtta.
Kellele ei meeldi, võib välja kolida.

Küsimus on selles, kas loodud MTÜ võib panna endised omanikud selliste valikute ette ja omavoliliselt ehk omatehtud põhikirja järgi minu garaaši ja selle sisu puutuda?

Põhiseaduse järgi on eraomand ehk garaaši sisu püha ja puutumatu, kas nad ei peaks mitte kohtutäituri abiga neid väljatõstmisi teostama?



VASAR49
Revident
Revident
Postitusi:178
Liitunud:27 Veebr 2008 21:26
Asukoht:Tartu
On tänatud: 5 korda

Re: Endine garaašikoperatiiv.

Postitus Postitas VASAR49 » 28 Juun 2018 14:43

Siin tuleks alustada selle MTÜ põhikirja lugemisest. Veel tuleks tutvuda selle valla otsusega, millega andis vald need kinnistud üle. Kui nendel "endistel omanikel" on olemas mingid dokumendid selle kohta, et nende misiganes vara või omand on seal kusagil mingil kujul, siis ladugu letti. Kui dokumente pole, siis puudub alus neid omanikeks nimetada. Kui keegi tahab seda "omanikuks olemist" kohtu abil tuvastada, siis soovin talle jõudu ja edu.


Nõunik.

Vasta