Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Probleemid ja teised teemad, mis on seotud haldusfirmadega

Moderaator:Heino

Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn
Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas Valge » 31 Juul 2007 17:28

Vot sinna minagi trügin oma must valge jutuga. Kui ei leidu enam usaldusväärseid ja /või kompetentseid inimesi, kes võtab KÜ juhtimise enda õlule, siis tuleb haldusfirma kasuks otsustada.
Paraku on see vihma käest räästa alla minek.
See kes petta tahab, see teeb seda igal juhul (olgu siis KÜ või haldusfirma).
Muide Deljuan ei ole just usaldusväärne partner. Meie kogemused selle firmaga olid suht nutused.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas doris » 02 Aug 2007 08:56

Ma ei usalda ÜHTEGI haldusfirmat. Opositsioonis olemine on juba algselt sisse programmeeritud: huvide konflikt.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas sirts » 02 Aug 2007 10:02

Kipun olema Dorisega ühte meelt.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas doris » 07 Aug 2007 12:42

No täna lisandus üks plusspunkt haldurile.
Toimus trepikodade remondi lõppakti vormistamine. Meie, naised, kes nägid seda nn. remonti, mis kahe ja poole kuu asemel venis kuue kuuseks ja pidime lugema pikka venekeelset kirja remondifirma direktorilt, kui stressirohke töö ja närviline ja üks kohe lahkus objektilt jne. No nihuke nutulaul, nagu muidu oleks elanikud remondi ajaks evakueeritud, aga see selleks. Viivist nad ei kavatsenus maksta ja hakkas tõestama ja rääkima tööde spetsiifikast. Igatahes oli sel korral küll haldurist kasu, kes pani lepingu alusel asjad paika. Ikka raske on naistel vaielda ühe suure venekeelse remondifirma direktoriga. Täpsemalt kirjutan soovitusi rubriigis " trepikodade remont ".



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas leammj » 14 Aug 2007 15:11

Kui on siin mainitud Ilme Trepp.Ta on üks juhtidest kes alati annab head nõu ja tuleb sulle appi.Ei ole sellest talupojatarkusest midagi ta käest kuulnud. Kui on juhatuse liige , siis tal ju igakell on juurdepääs kontole.infoks.Ja kui see tava liige ei tunne huvi ja ainult ussib siis muidugi.Ühes ühistus ongi nii.Tava liige ei tundnud huvi ja oli kõigega nõus.Kuid nüüd ,kui astus ise tagasi , siis hakkas juhatust mustama.Kuigi kõigile juhatuse otsustele kirjutas alla ja oli nõus.Kui kuulis, et ühistu rahadega, juhatuse liige käis kursustel.Seega mindi temast mööda.Ja kui tuli ilmsiks , et see oli vale, jäi ta uskuma seda vanurite juttu.mida need rääkisid.Ja minuteada tänaseni mustab oma juhatuseaegset juhatust.Nii, et vahest seda musta pesu pesevad ise juhatuse liikmed.kes ei saa aru midagi majandamisest.Nägin kuulutust EKHHL lehel, et ühistu otsib haldurit.Ka see oli tava liige, kes omavoliliselt pani sellle kuulutuse üles.
Muidugi , kui on võimalik siis ikkagi hallata ise.Aga tuleks sellisel juhul omada korraliku revikat, kes oskab juhatust kontrollida.Siin ühes ühistus on remondifondist makstud majahoidjale lisa tasusi.Juhatuse liikmele tehtud remont.Kõik on kajastatud majandusaasta aruandes.Kui keegi tahaks nagu tunda huvi, siis juhatuse esimees vastab, et ühistu liikmetel ei ole õigus mingit teavet saada.Informatsioon on konfidentsiaalne.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas ergon » 14 Aug 2007 15:45

Armas leammj: kas oleks võimalik sinu kirjale tõlget saada või lühikokkuvõtet sellest mida sa öelda tahad? Olen püüdlikult lugenud kõiki mulle huvipakkuvaid teemasid, s.h sinu omi, aga viga on vist minus - ma ei saa aru mida sa öelda tahad.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas doris » 14 Aug 2007 16:21

Lp. leammj,
ma kirjutasin:
"...kogu oma lugupidamise juures tubli naise Ilme Trepi vastu..."

Kõik head omadused, mida loetlesite, on õiged ja ma tõesti suhtun temasse lugupidavalt.
Aga ma tahaks siiski öelda, et ma ei võta sõnu tuulest.
Üritus toimus kino Kaja ruumes, kusagil 2002 või 2003.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas Valge » 14 Aug 2007 16:21

Mina loen kolm korda ja panen lauseid kokku, siis loen veel kord ja loodan, et tulemus on õige :)


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas sirts » 14 Aug 2007 17:35

Ühinen Ergoni ja teistega, ei saa minagiaru, mida leammj öelda tahab.



titus
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:23 Apr 2008 11:11
Asukoht:Türi tn 10a Tallinn

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas titus » 20 Apr 2009 11:20

doris kirjutas:Ma ei usalda ÜHTEGI haldusfirmat. Opositsioonis olemine on juba algselt sisse programmeeritud: huvide konflikt.
Doris on emotsionaalne proua. Aga emotsioonid rahaasjades ei ole just parim kaaslane. Sest maailm ei ole must-valge.

Mina olen haldaja :evil: :twisted: :evil: :evil: :evil: ühemehefirmas ja haldan kuute maja. Nendest kuuest viis tulid minu jutule peale seda, kui olid isehaldamisega ummikusse jooksnud.
Mina küll ei tee veel järeldust, et isehaldamine oleks midagi paha või teisejärgulist. Tunnen mõnda KÜ tegevesimeest ja peame üksteist ikka kolleegideks. Vahetame kogemusi ja abistame kui tarvis.

Kõik on ikka inimestest kinni. Mina kohtuks enne omast majast juhiks tahtjaga ja paari haldajaga ja siis teeks valiku.

Kõhutunne võib küll öelda, et
A. omast majast on usaldusväärsem
B. haldusfirma on oskajam

aga elu on näidanud, et:
C. ka oma maja mees keerab vahel asjad untsu
D. ka haldusfirma ei garanteeri kvaliteeti

Tähtis on see isik. Hinnas ja lepingus annab alati kaubelda. :wink:



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas doris » 20 Apr 2009 16:23

Doris on emotsionaalne proua. Aga emotsioonid rahaasjades ei ole just parim kaaslane. Sest maailm ei ole must-valge.
Olen nõus, mu väljendusviis kipub emotsionaalseks, aga mille peale pahandada? Haldusfirmaga koostöö on täitsa võimalik, aga peab omal olema range kontroll just rahaasjades ja tehtud töödes. Meil on haldusfirma ja ma ei kurda.
Rahad ja pangakonto on range kontrolli all ja ilma igasuguste emotsioonideta.
Meie ühistus on asjad paigas, aga ma näen ja kuulen, mis toimub tuttavate ühistutes.



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas sirts » 20 Apr 2009 20:54

Jah, ega juhatuse roll sellest lihtsamaks ei muutu, kui haldusfirmaga leping sõlmitakse. Seda keerulisemaks asjad mõnikord lähevad. Aga võimalik ka vastupidi. Kõik sõltub nii öelda veregruppide sobivusest. Eks haldusfirmad tea ka juhatusi, kellega asjade ajamine on üks igavene jamamine. Ja igaüks valib oma tee. Kui ise ei suuda, siis on õige haldusfirma leidmine tõeline loterii.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas lasnakas » 21 Apr 2009 08:29

doris kirjutas:Haldusfirmaga koostöö on täitsa võimalik, aga peab omal olema range kontroll just rahaasjades ja tehtud töödes. Meil on haldusfirma ja ma ei kurda.
Rahad ja pangakonto on range kontrolli all ja ilma igasuguste emotsioonideta.
Meie ühistus on asjad paigas, aga ma näen ja kuulen, mis toimub tuttavate ühistutes.
Muidugi sõltub majast ja juhatusest, kas majandada omajõududega või haldusfirma abil. Seni, kuni oma majast pole võimalik oskuslikku inimest leida, on odavam ja kasulikum kasutada haldusfirma abi - pealinnas on neid külluses. Väikese maja puhul on targem ise hallata. Eramaja puhul peab omanik ise kõigega hakkama saama, asi see 4-12 korterit hallata.
Meil väga suur maja ja me maja hooldab-haldab haldusfirma. Maksame neile arve alusel igakuiselt 3,60 kr/m2 kohta, mille eest saame 24h avariiteenuse, seadmete hoolduse, näitude võtmise, koristamise, raamatupidamise jmt. Pangakontod on KÜ nimel. Peale kõigi juhatuse liikmete on õigus pangakontot kasutada ka nende raamatupidajal. Pole sealt seitsme aasta jooksul kadunud või vääriti makstud mitte üht senti.
Usaldus on tähtis, aga ikkagi usalda, kuid kontrolli! - on veel tähtsam. Muidugi saab kõik alguse majaelanikest, KÜ üldkoosolekust ja seal valitud juhatusest. Juhatuse valik on tähtis ka sel juhul, kui kogu haldustöö teeb firma, sest ikka tekib küsimusi, mida haldajaga arutada.



Rain
Liige
Liige
Postitusi:76
Liitunud:04 Apr 2007 03:00
Asukoht:Eesti
Kontakt:

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas Rain » 23 Apr 2009 13:54

Siinkohal tuleb ikkagi arvestada, mida peab tegema ja ka motivatsiooni. Professionaal teeb töö hästi ja kvaliteetselt ning võtab selle eest üle keskmise tasu. Isetegija teeb ja õpib ja reeglina ühistu jaoks suhteliselt soodsamalt. Selle suhtelise odavusega kaasnevad aga riskid, et ta ei pruugi hakkama saada. Kindlasti on ka erandeid. Peab arvestama, et oma majast olevatel juhatuse liikmetel, keda pole piisavalt motiveeritud ja kes toimivad osaliselt entusiasmist, kaotavad mingil hetkel soovi asjaga tõsiselt tegeleda. Probleemi süvendab asjaolu, et kuna liikmed pole valmis piisavat tasu maksma, siis ei saa nad ka nõuda kvaliteetset teenust jne.


www.korteriyhistu.net - muuda ühistu tegevus läbipaistvaks! Alusta juba täna, tasuta.

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Kas majandada ise või kasutada haldusfirmat?

Postitus Postitas sirts » 23 Apr 2009 15:23

Kvaliteet on üsna suhteline asi. Peaasi, vastastikku rahul ollakse. See ongi kvaliteet. KÜde puhul on säärast vastastikku rahulolu üsna raske saavutada. Kusjuures pole oluline, kes parasjagu maja haldab. Üks on rahul ühe, teine teise variandiga. Konsensust ei maksa KÜde puhul soovida.



Vasta