Juhatuse otsuse jõustumine

Korteriühistu juhatuse, üldkoosoleku ja teised teemad

Moderaator:Heino

Vasta
külmavõetud
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:10 Veebr 2008 19:22
Asukoht:albu
Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas külmavõetud » 16 Veebr 2008 13:28

Meie põhikirja on pandud punkt, et juhatuse otsus jõustub 10. päeval arvates päevast, mil see isiklikult allkirja vastu tehti teatavaks kõigile korteriomanikele- avastasin selle alles hiljuti, aga kui tegin teatavaks korteritele ja võtsin allkirja selle otsuse üleandimse kohta, kas on piisav. On kellelgi kogemusi, kuidas toimida vahepeal, enne põhikirja muudatuse tegemist.
Kas korteriomanikel on õigus juhatuse otsused vaidlustada kohtus?
Kuidas näed ette üldse juhatuse otsuste vaidlustamine?



külmavõetud
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:10 Veebr 2008 19:22
Asukoht:albu

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas külmavõetud » 16 Veebr 2008 13:41

Kui ühistus on ühistule vastutegutsejaid ja saavad juhatuse koosoleku protokolli vastu, kui allkirja selle kohta ei anna, mida teha?
Kas juhatuse otsused on üldse kehtivad?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas pimeloom » 16 Veebr 2008 15:46

Esimene küsimus sulle oleks, et oled sa ikka Korteriühistuseadust lugenud?
KÜS §13 lõige 2 :Korteriühistu juhatuse otsus jõustub kümnendal päeval, arvates päevast, mil see tehti teatavaks kõigile korteriühistu liikmetele põhikirjas sätestatud korras.
Minu arvamus, et kui teil on põhikirjas sees, et peab tegema teatavaks allkirja vastu, siis jõustubki alles siis, kui kõik on selle teatavaks saamist allkirjaga kinnitanud.

Ei KÜS ega MTÜS näe ette võimalust juhatuse otsuse kohtus vaidlustamiseks. Aga mõni targem on kindlasti pädevam vastama. Üldiselt on ühistu kõrgeim organ ikka üldkoosolek.

Aga sinu teisest postitusest on väga raske aru saada.
Soovitan soojalt kutsuge kokku üldkoosolek ja muutke see mõttetu punkt (juhatuse otsuse allkirja vastu teatavaks tegemiseks) oma põhikirjas ära.


LIhtsalt hea inimene :P

raimol
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:18 Dets 2006 02:00

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas raimol » 12 Juun 2008 15:57

kui põhikirjas on 2 punkti:
1) juhatuse otsus jõustub 10 päeva mõõdudes;
2) üldkoosoleku teade tuleb üles panna 14 päeva enne koosoleku toimumist;
siis kas juhatus tohib toimida nii, et näiteks:
01. juunil on juhatuse koosolek, kus otsustatakse 19. juuniks üldkoosolek kokku kutsuda;
02. juunil pannakse kuulutused üles
19. juunil toimub koosolek

Või on hoopis nii, et 01 juunil juhatuse koosolek, sellest 10 päeva mõõdudes ehk 11 juunil tohib kuulutuse üles panna ning 25 juunil toimub üldkoosolek?

üks liige väidab, et sedus ütleb selgelt, et ainult see viimane variant on korrektne.
Mina nii välja ei loe.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas pimeloom » 12 Juun 2008 16:33

KÜS §13 lõige 2 Korteriühistu juhatuse otsus jõustub kümnendal päeval, arvates päevast, mil see tehti teatavaks kõigile korteriühistu liikmetele põhikirjas sätestatud korras

Tähendab ju seda, et juhatuse otsus jõustub 10 päeval peale teatavaks tegemist, mitte peale vastuvõtmist.
Mina ei näeks küll probleemi, kui juhatuse otsus tehakse teatavaks 2.juunil ja samal päeval tehakse liikmetele teatavaks ka üldkoosoleku kokkukutsumine. Üldkoosolekuks on juhatuse otsus ju jõustunud.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas k24 » 12 Juun 2008 16:35

raimol kirjutas:.... üks liige väidab, et sedus ütleb selgelt, et ainult see viimane variant on korrektne. Mina nii välja ei loe.
Minu arvates viimane variant ei ole ainuõige. Esimese variandi puhul on võibolla natuke suurem oht selles, et juhatuse ÜK kokku kutsumise otsus vaidlustatakse, tühistatakse ja seetõttu ka uue ÜK pead tegema, aga täpselt sama võib juhtuda ka teise variandi puhul. Esimese variandi suurem oht seisneb selles, et ühistu liige võib väita, et avalikustamine liiga kiire, et polnud piisavalt aega tutvuda jne. ...,aga jah suurt siuslist vahet siiski pole.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas pimeloom » 12 Juun 2008 18:06

k24 kirjutas:
raimol kirjutas:.... üks liige väidab, et sedus ütleb selgelt, et ainult see viimane variant on korrektne. Mina nii välja ei loe.
Minu arvates viimane variant ei ole ainuõige. Esimese variandi puhul on võibolla natuke suurem oht selles, et juhatuse ÜK kokku kutsumise otsus vaidlustatakse, tühistatakse ja seetõttu ka uue ÜK pead tegema, aga täpselt sama võib juhtuda ka teise variandi puhul. Esimese variandi suurem oht seisneb selles, et ühistu liige võib väita, et avalikustamine liiga kiire, et polnud piisavalt aega tutvuda jne. ...,aga jah suurt siuslist vahet siiski pole.
Mille avalikustamine on liiga kiire, et polnud piisavalt aega tutvuda? Juhatuse otsuse? Aga kuidas selle otsusega enne avalikustamist üldse tutvuda saab?
Koosoleku kutse annad liikmetele koos majanduse aastakavaga 14 päeva enne koosolekut kätte ja mingit probleemi ei ole.
Veel üks küsimus, et mis moodi on võimalik juhatuse otsust vaidlustada ja tühistada?



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas k24 » 12 Juun 2008 23:58

pimeloom kirjutas:....mis moodi on võimalik juhatuse otsust vaidlustada ja tühistada?
Täpselt samuti nagu iga teist KÜ otsust - esialgu revidendi ja edasi juba kohtu kaudu. Antud juhul tutvud otsusega väga isiklikult, et siis kui see sulle kätte isiklikult toimetatakse. Enamasti on põhikirjas, et protokoll pannakse trepikotta ülesse ja sealtmaalt hakkad tähtaega lugema, aga kui kõigile laialai jagad, siis hakkad tähtaega lugema selles, et kui viimane inimene juhatuse protokolli kätte sai.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas pimeloom » 13 Juun 2008 11:19

k24 kirjutas: Täpselt samuti nagu iga teist KÜ otsust - esialgu revidendi ja edasi juba kohtu kaudu. Antud juhul tutvud otsusega väga isiklikult, et siis kui see sulle kätte isiklikult toimetatakse. Enamasti on põhikirjas, et protokoll pannakse trepikotta ülesse ja sealtmaalt hakkad tähtaega lugema, aga kui kõigile laialai jagad, siis hakkad tähtaega lugema selles, et kui viimane inimene juhatuse protokolli kätte sai.
Tänan vastuse eest. Hea küll jätame selle juhatuse koosoleku vaidlustamise küsimuse, kohtu kaudu on seda jah võimalik teha.
Tähtaja lugemisest, millest sa pikalt kirjutad, ei olnud ju juttu. Sina kirjutasid: ühistu liige võib väita, et avalikustamine oli liiga kiire ja pole piisavalt aega tutvuda. Anna andeks, aga sellest mina ikkagi absoluutselt aru ei saa.



k24
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:491
Liitunud:21 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Haapsalu

Re: Juhatuse otsuse jõustumine

Postitus Postitas k24 » 13 Juun 2008 12:15

pimeloom kirjutas:..... ühistu liige võib väita, et avalikustamine oli liiga kiire ja pole piisavalt aega tutvuda. Anna andeks, aga sellest mina ikkagi absoluutselt aru ei saa.
Kes tahab see vaidleb-vaidlustab igasuguse otsuse, aga pmst siis võib tekkida see olukord, kus sain täna juhatuse otsuse kätte ja hakkasin aktiivselt tegelema selle vaidlustamisega (see 10 päeva jõustumine ongi see tutvumise-vaidlemise aeg) ja kui tahtsin ÜK materjalidega selle toimumise ajaks tutvuma hakata, siis mul ei jagunud selleks piisavalt aega ehk selleks peaks jääma 14 päeva, aga mul jäi ainult nt 13 päeva.
Antud juhul oleks nii, et 2 juuni+ 10 päeva = 12 juuni ja seega jääb ÜK toimumise ajaks mul aega materjalidega tutvuda 7 päeva, aga nagu aru sain, siis põhikirja järgi oleks vaja 14 päeva.
Loomulikult on see pseudorobleem ja ise kasutan kah seda esimest varianti, aga samas olen oma jaoks igaks-juhuks ka selle variandi riski lahti mõtestanud ehk mis siis saab kui ....



Vasta