Probleemid ülegabariidilise prügiga

Üldised teemad ühistu majandamisest

Moderaator:Heino

Vasta
Kasutaja avatar
Thom
Revident
Revident
Postitusi:170
Liitunud:01 Veebr 2008 20:22
Asukoht:Tallinn
Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas Thom » 08 Sept 2008 19:02

Ühistul on probleem osade liikmetega, kes toovad prügikastide kõrvale suurt prügi (a la remontimisel tekkinud sodi, üleliigne mööbel jms).
Harjumus on jäänud arvatavasti sellest ajast, kui see oli lubatud ja ühistu ise organiseeris transpordi, et see ära viia.
Mingi hetk aga läksid need arved nii suureks, et ei olnud mõtet kõikidelt küsida raha, et osade suurt prügi ära viia. Nüüd on see keelatud ja soovitatud tellida eraldi kolitakso.

Kas KÜ-l on üldse õigus keelata suure prügi ladustamist oma liikmetel? Keegi tarkpea meil teadis rääkida, et see läheb vastuollu mingi õigusega inimestel prügi ära visata :roll:

Kui siiski keegi liikmetest tabatakse suure prügi ladustamiselt, kas siis on õigus temale arve edasi esitada selle eest, et see prügi minema sai?

Kas ja kuidas seda peaks tõendama sel juhul?



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas Valge » 08 Sept 2008 19:11

Kuidas ikkagi üldkoosolek otsutab, nii ka peate toimima. Võtke vastu otsus, et arve esitatakse sellisel juhul prügi omanikule ja nii talitage.
Mina tegin nii ja ei mingit mokakobinat, maksid.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

Kasutaja avatar
Thom
Revident
Revident
Postitusi:170
Liitunud:01 Veebr 2008 20:22
Asukoht:Tallinn

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas Thom » 08 Sept 2008 19:22

Kas sul mingeid tõestamise case'e ei tulnud? Et kui ma ikka aknast näen, kes viib, aga pärast arve esitamisel ütleb vend, et "ma ei tea midagi, ma olin puu otsas samal ajal".
Eks muidugi ole hea alati ka stendile panna, et näed nüüd maksime jälle kellegi eest nii-ja-nii palju ühiselt, kuigi poleks pidanud seda tegema. See äkki distsiplineerib ja ärgitab "naabrivalvet" ka selle kohapeal paremini tööle.



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas majaka » 08 Sept 2008 21:32

Mina korra sattusin väljatassimise peale ja selle äraveo panin nende arvele. Probleemi ei tekkinud.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas doris » 09 Sept 2008 11:30

Olen korduvalt seda rakendanud. Tegin selgeks, et igaüks maksab ise. Prügifirma arvel on see eraldi real. Tegin arvest koopia ka maksjale ja see kajastub ka tema kuu arvel. Eks probleeme ikka veits teki ja mõni sokutab midagi salaja, aga üldjuhul toimib.



Kasutaja avatar
Thom
Revident
Revident
Postitusi:170
Liitunud:01 Veebr 2008 20:22
Asukoht:Tallinn

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas Thom » 09 Sept 2008 12:15

Doris, Sa tellid siis suurema prügi jaoks iga kord eraldi transa? Ja sama pakkuja käest, kes olmeprügi ära veab?
Kas liikme arvele paned siis mingi eraldi rea a la "suuregabariidilise prügi vedu".



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas pimeloom » 09 Sept 2008 13:46

doris kirjutas:Olen korduvalt seda rakendanud. Tegin selgeks, et igaüks maksab ise. Prügifirma arvel on see eraldi real. Tegin arvest koopia ka maksjale ja see kajastub ka tema kuu arvel. Eks probleeme ikka veits teki ja mõni sokutab midagi salaja, aga üldjuhul toimib.
Küsiksin seda, et kas teil on jäätmekonteineri kõrval ööpäevane valve, et suudate märgata kes mittegabariitset prügi toob?
Või on nii, et kui jääd vahele, siis maksad ja kui ei jää, siis maksavad kõik?



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas leammj » 09 Sept 2008 14:00

usun , et kui tehakse korteris suuremahulist remonti siis on võimalus teha selle omanikuga mingi kokkulepe.Igatahes mul KÜ-s on nii. Tellitakse auto, konteiner ja viiakse oma kuludega ära. Mööbel viiakse küteks. Ja siis ülejäänud lähed m2-le jagamiseks.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas doris » 09 Sept 2008 14:19

Transa tellin samalt, kes veab olmejäätmeid, samas kaalun, kas kolatakso ei tule odavam. Jah, arvele paneme eraldi rea ja nagu ma kirjutasin, teen ka koopia firma arvest. On olnud ka nii, et mitu inimest on oma asjad kokku pannud, siis teeme enne mõõtmise ja arvutame, kuidas jagada.

Ei, pimeloom, meil pole valvet, kuigi konteinerid on akendele väga lähedal ja ju see teeb kah kurikaelad ettevaatlikuks. Olen teinud selgitustööd ja siis on lihtsalt küsitud juhatuse liikmete käest, et kuhu panna. Ütlen, mis päeval välja viia ja kõik. Jah, on tekkinud mingi lauake, aga see on ka haihtunud, liiga ilus oli. Mingi toolike ilmus, aga selle sai ära lõhutud ja mustas kotis konteinerisse sokutatud po tihonku. Uutele elanikele konstanteerin fakti, et nii on ja kõik. Elame näeme. Üldiselt on see vedu nii kallis, et elanikud otsivad ise võimalusi mööblist jm. vabaneda.

Remondi puhul on hea kasutada big bag kotti.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas Valge » 09 Sept 2008 22:00

igas mobiilis on tänapäeval fotode tegemise võimalus, kui eale satud, pildista ja ongi tõendusmaterjal.
Minu seda vaja ei läinud ja igakord tellisin kolatakso, kes siis arve esitas KÜle ja meie omakorfa omanikule.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

ekskavar
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:21 Veebr 2015 16:31
Asukoht:tallinn

Re: Probleemid ülegabariidilise prügiga

Postitus Postitas ekskavar » 21 Veebr 2015 16:46

leammj kirjutas:usun , et kui tehakse korteris suuremahulist remonti siis on võimalus teha selle omanikuga mingi kokkulepe.Igatahes mul KÜ-s on nii. Tellitakse auto, konteiner ja viiakse oma kuludega ära. Mööbel viiakse küteks. Ja siis ülejäänud lähed m2-le jagamiseks.
osad firmad viivad mööbli ja kodumasina niisama ära nt http://www.aravedu.ee



Vasta