Kuidas olete teie jaganud töökohustusi juhatuse liikmete vahel?

Juhatuse liikmetest ja juhatuse liikmetele

Moderaator: Heino

Vasta
Karuke2
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Okt 2010 22:39
Asukoht: Keila

Kuidas olete teie jaganud töökohustusi juhatuse liikmete vahel?

Postitus Postitas Karuke2 » 31 Mai 2019 12:36

Banaalne probleem. Ühistu ei soovi maksta juhatuse liikmetele kuna nood "ei tee midagi". Välja avatud esimees kes saab tasu. Juhatuse liikmed omakorda aga leiavad, et OK kui te ei maksa siis hakake õige ise juhatuse liikmeteks kui tahate.
Ja ongi nii, et ühed ei taha maksta ja teised ei taha juhatusse kuuluda.
Alternatiiv oleks justkui loogiliselt sõlmida juhatuse liikmetega käsunduslepingud kus kohustused oleks punkthaaval kirjas. Näiteks nii: Esimees teeb seda mida tema eriseisund ainsa allkirjaõiguslikuna eeldab. Sõlmib lepinguid, ostab vahendeid, maksab arveid ja esindab ühistut allkirjaga seal kus vaja. Juhatuse liige nr 2 vastutab heakorra eest. Muru niitmine, lume koristamine, akende pesu, kojamehe juhendamine jms. Teeb ta seda ise võiotsib tegijad on tema asi. Juhatuse liige 3 vastutab võlgnevuste, kuluarvestite ja parkimiskorra eest.
See selline mõte või nii.
Aga reaalselt kas kellegi ühistus on õnnestunud juhatuse kohustusi rahvale meelepäraselt jagada?VASAR49
Revident
Revident
Postitusi: 168
Liitunud: 27 Veebr 2008 21:26
Asukoht: Eesti
On tänatud: 5 korda

Re: Kuidas olete teie jaganud töökohustusi juhatuse liikmete vahel?

Postitus Postitas VASAR49 » 02 Juun 2019 09:36

Karuke2 kirjutas:
31 Mai 2019 12:36
Banaalne probleem. Ühistu ei soovi maksta juhatuse liikmetele kuna nood "ei tee midagi". Välja avatud esimees kes saab tasu.
Veel on võimalus teha üldkoosolekule ettepanek: Valime uue juhatuse 1 liikmega ja kinnitame ka tasu. Vajadusel muudame põhikirja. Hädaldajad "nood ei tee midagi" võiks koostada vajalike tegevuste ja kohustuste nimekirja. Veel parem, kui mõni selline valida juhatuse tasuta liikmeks. Mõni pühendunud pensionär ja oma maja patrioot võib olla väga asjalik juhatuse liige ja tasu ei tahagi.


Nõunik.

Vasta