Virtuaalne koosolek

Korteriühistu juhatuse, üldkoosoleku ja teised teemad

Moderaator: Heino

Vasta
kroneko
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Juul 2019 09:17

Virtuaalne koosolek

Postitus Postitas kroneko » 12 Juul 2019 09:38

Virtuaalne koosolek ehk otsuste vastuvõtmine elektroonilise hääletuse teel, minu küsimus on selles, et juhul kui elektroonilise hääletamise käigus
otsust vastu võtta ei saa madala osaluse tõttu (alla poole korteriomanike häältest), siis kas me saame teha virtuaalse korduskoosoleku.
Kaldun millegipärast arvame, et seda teha ei saa kuna elektrooniline hääletus ei ole iseenesest koosolek vaid otsuste vastuvõtmine .Korduskooosleku kohta kehtib viide pragrahv 20 le miie 21 .le. Oleks hea kui saaks veidi nõu kuidas edasiBucerus
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Juul 2019 19:44
On tänatud: 1 kord

Re: Virtuaalne koosolek

Postitus Postitas Bucerus » 14 Juul 2019 01:13

Kuna seaduses on kirjas, et kui korteromanik ei reageeri, siis loetakse tema hääl vastuhääleks, siis tegelikult ju ei teki seda hetke, kus öelda, et kvoorum ei tulnud kokku. Igaühe kohta saab panna kirja, et kas ta oli poolt või vastu. Seega justkui igaühe hääl läheb kirja.

Lisaks on ka selle paragrahvi pealkiri "Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata". Ehk siis koosolekut kokku ei kutsuta, seega ka korduskoosolekut olla ei saa.

See oleks siis minu tõlgendus.lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi: 695
Liitunud: 18 Mai 2008 16:01
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Virtuaalne koosolek

Postitus Postitas lasnakas » 15 Juul 2019 19:54

§ 21. Otsuse vastuvõtmine koosolekut kokku kutsumata
(3) Otsus on vastu võetud, kui selle poolt on antud üle poole korteriomanike häältest, kui põhikirjaga ei ole ette nähtud suurema häälteenamuse nõuet.
(4) Hääletustulemuste kohta koostab juhatus hääletusprotokolli ja saadab selle viivitamata korteriomanikele. Hääletusprotokolli kantakse:
........ 3) vastuvõetud otsused koos hääletamistulemustega, sealhulgas otsuse poolt hääletanud korteriomanike nimed;
4) otsuse suhtes eriarvamusele jäänud korteriomaniku nõudel tema eriarvamuse sisu;..........................
============
Kuna üldkoosolekut kokku ei kutsuta, ei ole ka korduskoosolekut. Pole öeldud mitu korda üht ja sama otsust võiks koosolekut kokku kutsumata hääletusele panna, kasvõi lõpmatult.Vasta