Poolthääle tagasi võtmine?

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
rena
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:03 Juul 2014 21:07
Asukoht:paide
Poolthääle tagasi võtmine?

Postitus Postitas rena » 08 Juul 2014 17:07

Asutamiskoosolekul KÜ poolt hääletanu soovib nüüd paar päeva hiljem oma poolthääle tagasi võtta. Kas ja kuidas see on võimalik?

Kui see osutub võimalikuks, siis soovib ehk nii mõnigi veel hääle tagasi võtta ja siis jääks justnagu KÜ asutamata. (12 korteriga maja)



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Poolthääle tagasi võtmine?

Postitus Postitas ennkippel » 09 Juul 2014 12:58

Kui kutsuda kokku uus üldkoosolek ja hääletada uuesti, teisi võimalusi ma ei näe, kuna muutuvad kõik otsused ümberhääletuse tulemusena. Ma ei soovita aga antud kodanikul häält tagasi võtta. Kõik kortermajad muutuvad nagunii 2018 1. jaanuar korteriühistuteks(uus korteriomandi ja korteriühistu seadus).



rena
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:03 Juul 2014 21:07
Asukoht:paide

Re: Poolthääle tagasi võtmine?

Postitus Postitas rena » 09 Juul 2014 13:28

Tänan väga vastamast. Kasutaksin veel teadjamate abi.

Kaks kuud enne KÜ asutamiskoosolekut kutsusime majaelanikud kokku ning enamuse poolehoiuga otsustasime luua remondifondi. Kütteperioodil koguda 20 senti/ruutmeeter, suvekuudel 40 senti/rm. Olgu öeldud, et vanas majas 12 korterit, remonti pole kunagi tehtud, aga oleks juba vaja.

Oleme nüüdseks kogunud aprilli eest, kuid üks korteriomanik jättis remondifondi osa maksmata, sest ta ei ole nõus seda maksma. Tema mahitusel jättis mai kuu eest veel üks inimene makstama. Nüüd pole enam ka teised korteriomanikud nõus seda maksma edasi ning nõuavad lausa makstud osa tagasi, sest paar inimest ju ei maksa, miks siis nemad peaks.

Kuidas soovitate käituda?
Remondifondi loomise koosolekul protokollis inimene kes maja kulusid arvestab. Aga osalejate allkirju me tookord ei kogunud, sest inimesed arvasid, et me omad inimesed ja pole tarvis, pealegi olid kõik kohalolijad tookord poolt.

Meil KÜ asutamise dokumentide ajamine seisab hetkel ühe juhatuse liikme ID kaardi tellimise taga. Kui oleme kord registrisse kantud ja alustame raamatupidamisega, kas siis tuleks võlgadega korteriomanike kohta juhatusel vormistada vara vastuvõtmise aktid, kus on kirjas tekkinud võlg ja mille eest?



vello12
Liige
Liige
Postitusi:139
Liitunud:23 Mär 2011 19:30
Asukoht:Tallinn

Re: Poolthääle tagasi võtmine?

Postitus Postitas vello12 » 09 Juul 2014 23:02

"Aga osalejate allkirju me tookord ei kogunud, sest inimesed arvasid, et me omad inimesed ..." ... usalda, aga kontrolli.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Poolthääle tagasi võtmine?

Postitus Postitas ennkippel » 10 Juul 2014 10:38

Protokollida tuleb kõik otsused, mis kortermajas tehakse. Praegu tekkis teil olukord, mille alusel pole õigust hooldus ja remondifondi koguda. Huvitav, kas teil on varasemast majanõukogu(majavanem), kellele on koosoleku otsusega antud mingid volitused ja see koosolek ka protokollitud nõuete kohaselt? Kui ei ole, siis kiiresti kutsuge kokku koosolek ja seadustage tema volitused, ning kindlasti protokolli kanda ka tema õigused tagantjärele, kuna suusõnaline kokkulepe oli varem olemas. Peale koosolekut võib näidata mittemaksnud tegelastele juba remondifondi võlga kortermajale.



Vasta