Ühistu loomine ja paar küsimust

Korteriühistu asutamist puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
juhu
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:15 Nov 2016 15:10
Asukoht:Tallinn
Ühistu loomine ja paar küsimust

Postitus Postitas juhu » 06 Dets 2016 23:38

Tervist,

ees ootab ühistu loomine ja olen üksinda selle asja vedaja. Sooviks mõned asjad endale ennem selgeks teha, et koosoleku protokoll korrektne saaks.

Kuidas vormistada juhatuse valimine? St. kui majas on 10 korterit, kohale tuleb näiteks 8 inimest. Kas iga juhatuse liige hääletatakse eraldi ning kandidaadi hääl ei loe? Näiteks - 8 inimest hääletavad isiku A poolt, tulemus 7 poolt ja 0 vastu ja samamoodi kahe teise juhatuse liikmega?

Hetkel on ette ära räägitud, et osamakse otsustame katta olemasolevast reservfondist. Kas seljuhul kirja läheb ühistuliikme või korteriomandi kohta osamakse?

Kui on tehtud ühistu algatamise koosolek ja ennem kui jõuan asjad registrisse kanda toimub ühe korteri omaniku vahetus (üks korter on müügis ja huvilisi on), st. protokolli lisas on korteriomanike nimekiri, mis registrises jõudes ei vasta enam hetkeolukorrale.

Loodan, et liiga segased küsimused ei saanud.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Ühistu loomine ja paar küsimust

Postitus Postitas Kytt » 07 Dets 2016 13:41

Enne, kui te hakkate juhatust valima, otsustage, millist põhikirja te soovite. Kui põhikiri on üldkoosolekul vastu võetud, siis saate edasi minna juhatuse valimisega. Tavaliselt on kõik vastused sinu küsimustele põhikirjas olemas. Sellest lähtutegi.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Ühistu loomine ja paar küsimust

Postitus Postitas ennkippel » 07 Dets 2016 20:14

Juhatuse liikmed võib ka koos nimekirjana hääletada. 10 krt. majal aitab ka kahest juhatuse liikmest. Soovitan näidised võtta nii põhikirja, kodukorra, liikmete nimekirja jne. jaoks korteriühistu käsiraamatust. Jälgida võiks 2018 kehtima hakkavat seadust, siis ei pea midagi muutma tulevikus. Mis uude korteriomanikku puutub, siis see ei oma tähtsust, ajalugu registris näha, pärast muudad oma ühistu nimekirjas liikme ära. Asutamisel on teil 6 häält vaja, kelledel peab olema ka enamus m2 järgi. Liikmete nimekiri sisaldab igaühe nime, liikmeks astumise aega, isiku- või registrikoodi, liikme häältearvu( mõned panevad murdarvu, tavaliselt 1 hääl), osamaksu suurust, väljaastumise aega(nagu Sul ka kohe vaja läheb). Samuti küsitakse ka registriväljavõtet, seda on kaval küsida kohaliku omavalitsuse registripidajalt, saab ilma rahata( vähemalt mina olen saanud, olen registreerinud kolm KÜ-d, juhatuse liige 4 KÜ-s).



Vasta