Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Revidentidest ja revideerimisest

Moderaator:Heino

Vasta
grete321
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:06 Juul 2012 11:26
Asukoht:Tallinn
Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas grete321 » 21 Aug 2012 15:42

Olen korteriühistu revident ühistus, kus aastaid pole ühistu liikmetele dokumente ega aruandeid näidatud. Nüüd õnnestus üldkoosolekul läbi suruda revidendi valimine.
Läbi häda olen saanud juhatuselt enamuse dokumentidest ja avastanud lisaks muudele puudustele ka ühe suure ja kahtlase tehingu - mida peaksin tegema? Kas ainuke variant on üldkoosolek või on mul võimalik pöörduda kuhugi, et asjaolusid täpsemalt selgitada?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas pimeloom » 21 Aug 2012 20:22

Ikka kõrgema võimu ehk siis üldkoosoleku poole. Kui on kahtlust väär- või kuriteos, siis politseisse.


LIhtsalt hea inimene :P

grete321
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:06 Juul 2012 11:26
Asukoht:Tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas grete321 » 22 Aug 2012 09:05

Nii et mina revidendina võin ka otse politseisse pöörduda, kui on mingi suur kahtlane tehing, mida veel uurima peaks? Kuhu täpsemalt?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas pimeloom » 22 Aug 2012 20:47

Põhimõtteliselt võid avalduse viia lähimasse politsejaoskonda. Küll nad ise toimetavad õigesse kohta ja avaldusele vastatakse ka kindlasti. Menetluse alustamine sõltub juba asjast. Ainult sellest, et sulle mingi tehing kahtlane tundub, menetluse alustamiseks ei piisa.


LIhtsalt hea inimene :P

volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas volvo » 22 Aug 2012 22:51

Revident ei oma volitusi politseisse - kohtusse avalduse tegemiseks.
Revident teeb kokkuvõtte ÜK-le, ÜK otsustab kas asjale anda kohtumenetlus ning siis volitab kedagi KÜ-d esindama kohtus. Samas võib ka iga KÜ liige seadusega vastuolus tehingud kohtus vaidlustada.



grete321
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:06 Juul 2012 11:26
Asukoht:Tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas grete321 » 23 Aug 2012 11:48

Kuna ma olen lisaks revidendile ka ühistu liige, siis mina ikkagi saan otse politseisse või kohtusse pöörduda?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas pimeloom » 23 Aug 2012 18:40

Lp volvo. Politsei ja kohus on kaks erinevat institutsiooni. Igal inimesel on õigus kuri- või väärteokahtluse korral politseisse pöörduda.

Kohtusse minemine on teine lugu. Kuigi miski ei keela ühistu liikmel ühistu juhatuse vastu kohtusse minemist.

Grete321. Kohtusse minemiseks on sellest, et sulle mingi tehing kahtlane tundub, ikka rohkem kui vähe. Ega kohus uurimisasutus ei ole.


LIhtsalt hea inimene :P

volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas volvo » 23 Aug 2012 20:16

KÜ siseasjadesse ei ole kolmandatel isikutel asja ja neil pole ka alust teha ilma ÜK volituseta uurimisorganitele avaldusi.
Antud situatsioonis peab tegema revident revisioniakti, esitama selle ÜK arutamiseks ja ÜK kuulab ära kõik osapooled ning otsustab kas ta annab mingid tehingud uurimisorganitele uurida ja volitab selle teostamiseks konkreetse isiku (ei pea olema KÜ liige).
Teisiti käitudes on tulemus ette teada.
Samas soovitan kaasata dokumentide läbivaatamisele jurist, kes annab ka konkreetsed juhised edasiseks tegevuseks.
Pahatihti näeme tonti seal kus teda pole.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas pimeloom » 24 Aug 2012 20:57

volvo kirjutas:KÜ siseasjadesse ei ole kolmandatel isikutel asja ja neil pole ka alust teha ilma ÜK volituseta uurimisorganitele avaldusi.
Üldkoosoleku poolt valitud revident ei ole ühistus kolmas isik. Milline Eesti Vabariigis kehtiv seadus keelab KÜ revidendil politseisse pöördumise?



volvo
Liige
Liige
Postitusi:78
Liitunud:10 Apr 2009 22:07
Asukoht:tallinn

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas volvo » 24 Aug 2012 22:50

Keegi ei keela revidendil politseisse pöördumast, kuid tulemus on ette teada.
Eelnevalt on vaja ÜK otsust koos volitusega esindada KÜ-d politseis, kohtus.
Revidendi olemus on hinnata juhatuse tegevust ÜK ees.
Ma olen esindanud juriidilist isikut nii politseisse avalduse viimisel kui ka kohtus ja ilma volituseta ei toimu ühegi protsessi. Automaatselt on juhatuse liikmel selline volitus tema ametisse määramisel peale registrisse kandmist.



Kytt
Revident
Revident
Postitusi:184
Liitunud:19 Juul 2011 23:48
Asukoht:Harjumaa

Re: Revidendi tegutsemine juhatuse kahtlaste tehingute puhul

Postitus Postitas Kytt » 30 Sept 2012 02:20

Olen volvoga vägagi sama meelt. Ilma KÜ volituseta ei ole revidendil omaalgatuslikult mõtteliste "kahtlustega" politseis küll midagi teha.



Vasta