revidendi õigused

Revidentidest ja revideerimisest

Moderaator:Heino

Vasta
terje12
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:08 Mär 2014 11:27
Asukoht:Valga
revidendi õigused

Postitus Postitas terje12 » 08 Mär 2014 11:31

Tere
Olen aru saanud, et revident kontrollib ühistu majandustegevust.
Sooviksin teada kas revidendil on õigus küsida ühistu liikmete nimekirja koos isikukoodidega ning ka korteris elavate inimeste nimekirja koos isikukoodidega?



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: revidendi õigused

Postitus Postitas ennkippel » 08 Mär 2014 13:24

Elanike nimekirja võib küll vaja minna(juhul,kui midagi arvestatakse elanike arvu pealt(näiteks prügi)),aga milleks isikukoodid?



elektrik
Revident
Revident
Postitusi:181
Liitunud:09 Veebr 2011 10:02
Asukoht:Tallinn

Re: revidendi õigused

Postitus Postitas elektrik » 09 Mär 2014 09:40

Andmekaitseseaduse järgi ei ole õigus ühistul teha korterelamus elavate isikute nimekirja. Kas nüüd minu korteris elab üks, kaks või rohkem .See on minu otsustada , mitte ühistu

Palun tehke omale selgeks , mis on üldse ühistu
See on haldusüksus , mitte peremees majas
Kas nüüd haldab maja ühisus , kus on haldajaks haldur , korteriühistu ja haldust teeb juhatus , või siis juhatuse poolt palgatud haldur, haldusfirma
Kui revidendil on vaja elamus elavate isikute nimekirja. Keegi ei keela teda minemast registrisse ,.Või siis maksab ja saab läbi neti selle nimekirja koos isikukoodidega
Kui teie põhikirjas on sees , et juhatus koostab elanike nimekirja majas. Siis on tal õigus teha nimekiri ainult korteriomanikest. Mitte selle korteris elavate isikute kohta.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: revidendi õigused

Postitus Postitas ennkippel » 09 Mär 2014 09:58

Ilmselt on siin kommunikatsiooni häire,korteriomanik annab korterites elavate inimeste arvu.Ei ole vaja täit nimekirja ja isikukoodid on ainult ju korteriomanike kohta.Meie korteriühistus on küll elanike nimekiri ka,kuid seda annavad elanikud vabatahtlikult ühisel otsusel ja seda ilma isikukooditeta(põhikirja järgi arvestame prügi elaniku kohta ja see on lubatud).Elektrik,ühisusel ei pea haldurit olema,kui majandatakse ühiselt.Korteriomandiseaduse järgi võib ühisusel olla 3 liikmeline majanõukogu(esimees ja 2 liiget).



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: revidendi õigused

Postitus Postitas tull6 » 09 Mär 2014 12:03

terje12 kirjutas:Tere
Olen aru saanud, et revident kontrollib ühistu majandustegevust.
Sooviksin teada kas revidendil on õigus küsida ühistu liikmete nimekirja koos isikukoodidega ning ka korteris elavate inimeste nimekirja koos isikukoodidega?
Revident on sõltumatu omanike poolt valitud isik (ud) kontrollib majandustegevust ja juhatuse tegevust. Revidendil on õigus küsida omanike ametlikku nimekirja juhatuselt s.t kinnistureg.saadud nimekirja. Tegelikult see peaks olema lausa juh.kohus igal aastal võtta registrist nimekiri enne ÜK kokku kutsumist. Kutsed saadetakse ainult omanikele.
Kui miski arvestus käib ühistus elanike järgi,siis on vaja revidendile tema nõudmisel esitada elanike nimekiri (mitte IK, seda kohustust küsida ei ole ka juhatusel). Revident omakorda peab saama alusdokumendi elanike nimekirja koostamise kohta.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: revidendi õigused

Postitus Postitas rewa2 » 12 Mär 2014 11:43

See elanike arvu kindlaks tegemine on igavene probleem.Meil arvetatakse ka prügi elanike arvu järele ja nad teatavad seda koos veenäiduga. Kõige hullem on üürikorteritega, kus elavad tudengid. 2 on ametlikult ja teised ütlevad ,et on külalised. Kõige parema selguse saab veenäidu järel Näiteks, ma võtan 3 m3 inimese kohta... kui näit liigud 20 m3 peale,siis näitavasti enam ei ela seal 2 inimest.!!



Vasta