Puhkuse hüvitise arvestamine.

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
sultsa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:04 Apr 2007 03:00
Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas sultsa » 08 Sept 2011 10:22

Töölepinguga töötav KÜ majaümbruse koristaja lahkus töölt. Teatasin raamatupidajale lahkumise aja ja töötatud ajavahemiku, et ta saaks välja arvestada saamata jäänud puhkuse eest hüvitise. Tema aga keeldub põhjusel, et tal pole juhatuse otsust, et töötaja pole puhkust saanud, ega ka puhkuse rahasid. Koostasin käskkirja, milles tõin välja töötatud ajavahemiku, mis aja eest hüvitist vaja makstaja kirjas on ka see, et puhkust pole saadud. Ikka ei arvesta.
Kas ma tõesti pean sellise elementaarse ja seadusest tuleneva asja pärast kutsuma kokku juhatuse koosoleku?
Juhatus on mind volitanud tegema tehinguid ja allkirjastama KÜ-d puudutavaid dokumente, ka töölepinguid, nüüd siis ei saa lahkunud töötajale seadusest tulenevaid toiminguid teha.
Nõutu juhatuse liige.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 08 Sept 2011 14:06

Kas raamatupidaja käsutuses siis eelmiste aastate raamatupidmisdokumente ei ole? Sealt oleks ju kenasti näha kas ja palju on töötajale makstud.

KÜ juhatuse liikme käskkiri on küll üks hästi naljakas dokument.


LIhtsalt hea inimene :P

sultsa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:04 Apr 2007 03:00

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas sultsa » 08 Sept 2011 18:22

Naljakas dokument muidugi, aga arvasin, et sellest piisab. No ei kujta ette, et sellise asja pärast on juhatuse otsust vaja. Kirjutan alla ja vastutan nii kui nii igasuguste väljamaksete eest. Ka raamatupidaja töö eest ju vastutan mina.
Aga jah, see raamatupidaja on tööl sellest aastast ja eelmise aasta pabereid tema näinud ei ole, aga kas minu korraldus siis midagi ei loe.
Hämmingus täitsa.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 08 Sept 2011 20:17

sultsa kirjutas:Naljakas dokument muidugi, aga arvasin, et sellest piisab. No ei kujta ette, et sellise asja pärast on juhatuse otsust vaja. Kirjutan alla ja vastutan nii kui nii igasuguste väljamaksete eest. Ka raamatupidaja töö eest ju vastutan mina.
Aga jah, see raamatupidaja on tööl sellest aastast ja eelmise aasta pabereid tema näinud ei ole, aga kas minu korraldus siis midagi ei loe.
Hämmingus täitsa.
Sina ja sina. Ma kärbiks su tiibu natukene. Ühistu kõrgeimaks juhtorganiks on üldkoosolek. Üldkoosoleku otsuste ellu viimiseks on juhatus. Sina oled üks paljudest juhatuse liikmetest.
Juhatuse otsused on kollektiivsed otsused. Juhatuse vastutus on kollektiivne vastutus.

Kui sind on valitud juhatuse poolt selle esimeheks, siis tähendab see seda, et sina organiseerid juhatuse tööd. Mitte seda, et sul oleks rohkem õigusi ja rohkem vastutust.



sultsa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:04 Apr 2007 03:00

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas sultsa » 08 Sept 2011 23:28

Pimeloom, olen sinuga täiesti nõus, organiseeringi juhatuse tööd.
Praegu on minu mureks see, et tahan töötaja töölepingu lõppedes talle tasuda saamatajäänud puhkuse hüvitist, mis on seadusega ette nähtud. Küsimus oligi selles, et kas selleks peab olema juhatuse otsus (nii nagu nõuab minult raamatupidaja) või piisab sellest, et teatan raamatupidajale töölepingu lõppemisest ja sellest, et töötaja ei ole puhkust saanud nende kahe aasta jooksul, mil ta töötas.
Ma võin ju juhatuse koosoleku kokku kutsuda selleks üheks otsuseks, aga tahaksin teada, kas see tõesti on vajalik või kohustuslik.
Kuna minu meelest oli raamatupidaja nõudmine kummaline, siis ma tegingi selle "naljaka" käskkirja.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas tull6 » 09 Sept 2011 08:37

Muidugi on vaja dokumenti töövõtja töölt lahkumise kohta on see käskkiri või otsus see on rmp. sise-eeskirjades kirjas. Raamatupidaja ei tohi teha suusõnalise ütlemise alusel toiminguid, kui ta seda teeb on see tema vastutusel e hiljem kasvõi aastate pärast probleemi tõstatumisel ei ole alus dokumenti näidata ja rmp.on süüdi (võidakse teha) mille alusel töövõtjaga töö suhe lõpetati. RMP on samuti töövõtja. Pimelooma definitsioon ``naljakas``dokument ei ole õige arusaam.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 09 Sept 2011 09:07

Minu arusaama järgi peaks kõik sellised otsused, nagu kellegiga töölepingu sõlmimised ja lõpetamised otsustama ikkagi juhatus. Seega on töölepingu lõpetamiseks vaja ikkagi juhatuse otsust.


LIhtsalt hea inimene :P

sultsa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:04 Apr 2007 03:00

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas sultsa » 09 Sept 2011 10:17

Aitäh kaasa mõtlemast.
Et siis käskkiri ikkagi ei kõlba?
Aga kui nüüd mõelda, siis oleks see juhatuse otsus ju üpriski formaalne. Olgu, kutsun juhatuse kokku, juhatus kuuleb minu käest, et antud töötaja ei ole puhkust välja võtnud. Usuvad mind, sest ei hakata ju kahe-kolme aasta pabereid üle sirvima. Kirjutavad otsusele kõik alla sisuliselt "pimedalt".
Kas ikka peab juhatus töölevõtmise otsustama? Kui üldkoosolekul oleme otsustanud, et võtame tööle kojamehe, siis miks peab iga uue kojamehe tööle tulles seda juhatus eraldi otsustama? Töölepingule kirjutan alla mina juhatuse liikmena, keda on juhatus volitanud ühistut esindama.
Pimeloom, sa ütled, et "minu arusaama järgi". Eks minagi praegu oma arusaama järgi pean seda olukorda kummaliseks. Oh, tahaks kindlamalt teada, et edaspidi targem olla.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 09 Sept 2011 12:55

Tööle võtmise otsustamine ja töölepingule alla kirjutamine on kaks erinevat asja.

Püüa mõista seda, et sina oled samasugune juhatuse liige, kui teised. Sul on samasugune otsustus- ja vastutusõigus nagu teistel. Seaduse silmis ei ole vahet juhatuse liimetel. Kellegi tööle võtmine või töölt vabastamine ei ole nii erakkorraline ja kiireloomuline küsimus, et selle otsustamiseke ei saaks juhatus koguneda.

Usu mind, seda lihtsam sul endal tulevikus on, mida vähem sa ainuisikuliselt otsustad.

Ja mis puudutab ühe juhatuse liikme poolt välja antavat käskkirja, siis tekib mul kohe küsimus, et kelle poolt on sellele juhatuse liikmele antud käskkirjaõigus?


LIhtsalt hea inimene :P

tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas tull6 » 09 Sept 2011 13:56

Küll võib keeruliseks üks lahtilaskmine minna.? Ei ole ju vahet kas äriühing või KY. Dokumentide käitlemise kohta on sõltumata juriidilisest vormist oma kord. Ei pea kogunema terve juhatus, Teile on antud volitus sõlmida lepinduid,siis teetegi juhatuse otsuse /käskirja töölepingu lõpetamise kohta äranäidates TLS $, mille ka hiljem tööraamatusse sissekannate (juhul kui töövõtja seda soovib). See kord on olnud ja on ka praegu (kus ikka on korrektne toimiv haldus) igas firmas-ühistus.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 09 Sept 2011 20:32

tull6 kirjutas:Küll võib keeruliseks üks lahtilaskmine minna.? Ei ole ju vahet kas äriühing või KY. Dokumentide käitlemise kohta on sõltumata juriidilisest vormist oma kord. Ei pea kogunema terve juhatus, Teile on antud volitus sõlmida lepinduid,siis teetegi juhatuse otsuse /käskirja töölepingu lõpetamise kohta äranäidates TLS $, mille ka hiljem tööraamatusse sissekannate (juhul kui töövõtja seda soovib). See kord on olnud ja on ka praegu (kus ikka on korrektne toimiv haldus) igas firmas-ühistus.
Hämmastav.
Kuidas teeb üks juhatuse liige juhatuse otsuse? Millise õigusega?

Alates 1. juulist 2009 ei ole Eesti Vabariigis kasutusel tööraamatuid.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas tull6 » 09 Sept 2011 23:34

Jah just teeb üks juhatuse liige volituse alusel toiminguid. Mis vormis - see on asutuse sisekorras v siseeeskirjades. Olen seda mitu korda kirjutanud. Ei ole ühtset kõigile nagu pimeloom püüab järjekindlalt väita. On dokumendi nimi käskkiri,otsus,määrus jne.ei peaks olema siin üleüldse teema vaid oluline,et on dokument.

Kui inimesel on tööraamat siis tal on õigus nõuda sinna sissekandeid. Alates 01.07.09.a. enam ei väljastata uusi tööraamatuid.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 10 Sept 2011 08:58

Lp tull6. Ma ei ole midagi püüdnud väita ja mul on ausõna täiesti ükskõik mismoodi kuskil ühistus toimitakse.

Sinu postitustest võib aga välja lugeda, et sa ei saa isegi aru mida kirjutad ja soovitad. Oma postituses kell 12.56 kirjutad: Ei pea kogunema terve juhatus, Teile on antud volitus sõlmida lepinduid,siis teetegi juhatuse otsuse /käskirja töölepingu lõpetamise

Mina küsisin sinult: Kuidas teeb üks juhatuse liige juhatuse otsuse? Millise õigusega?

Sina vastad: Jah just teeb üks juhatuse liige volituse alusel toiminguid

Püüa aru saada, et OTSUSTAMINE ja TOIMINGUTE TEGEMINE on kaks täiesti erinevat asja.

Minu jaoks ei ole mitte mingisugust vahet sellel, et näiteks üldkoosolek otsustab ja majanduskavas on vastu võetud mingi remonditöö. Näiteks trepikojaakende vahetus. Otsuse selle kohta, et millise firmaga sõlmida leping töö teostamiseks teeb juhatus, mitte üks juhatuse liige.
Või juhtumil, et üldkoosolek otsustab ja majanduskavas on vastu võetud, et ühistusse palgatakse kojamees. Otsuse, kellega leping sõlmitakse teeb juhatus, mitte üks juhatuse liige.

Edu sulle.


LIhtsalt hea inimene :P

tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas tull6 » 10 Sept 2011 09:29

Oh, ei viitsi Sinuga vaielda- siin on ikka vaja oma peaga ka tööd teha, see millest räägi on hange nn. hinnapäringute võtmine



sultsa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:04 Apr 2007 03:00

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas sultsa » 10 Sept 2011 18:56

Loomulikult tuleb juhatus kokku kui on vaja otsustada mingi töö tegemiseks pakkumiste tegemine-võrdlemine-parima otsustamine.
Antud juhul on tegu töölepingu lõpetamisega töötaja algatusel. Olen endiselt seda meelt, et selleks, et tööle võtta järgmine kojamees, ei ole vaja juhatuse otsust.
Kuigi praegu oli minu mure just selles, et juhatus peab nagu kinnitama ja otsustama, et töötajale on õigus välja maksta puhkuse kompensatsioon. Raamatupidaja on saanud käskkirja selle kohta (olgu see siis vale dokument), aga selle väljastamisega ma ju kinnitan, et töötaja tõesti ei ole saanud puhkust selle kahe aasta jooksul, mil ta töötas.
Ja kui nii võtta, siis peaks ju iga kuu palgalehtedele ka siis terve juhatus alla kirjutama, või kuidas.
Minule on antud kirjalik volitus juhatuse liikmete allkirjadega, mis annab mulle õiguse allkirjastada ühistu nimel palju tähtsamaid dokumente kui seda on tööleping ja palgalehed (mis on muidugi samuti olulised).

Olen teile tänulik minuga kaasa mõtlemast. Minu arvamus ühtib siiski tull6 arvamusega ja samas olen nõus ka pimeloomaga, et juhatusega koos otsustatakse need küsimused, mis seda nõuavad.
Ilmselt teen raamatupidajale selle juhatuse otsuse siiski ära lisaks käskkirjale, et saaks ometi töötajale lõpparve ära teha. Saab raamatupidaja rahu.

(20 aastat juhatuse esimeheks olla on tõesti närvesööv)



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 10 Sept 2011 21:12

sultsa kirjutas: (20 aastat juhatuse esimeheks olla on tõesti närvesööv)
Korteriühistuid meil ilmselt 1991. aastal ei olnud.
Viimati muutis pimeloom, 10 Sept 2011 21:16, muudetud 1 kord kokku.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 10 Sept 2011 21:16

tull6 kirjutas:Oh, ei viitsi Sinuga vaielda- siin on ikka vaja oma peaga ka tööd teha, see millest räägi on hange nn. hinnapäringute võtmine
Austet tull6. Pisike palve Sulle.

Kujutame ette, et on korteriühistu, elab oma tavalist igapäevast elu, mingeid remondi- ega renoveerimistöid ei tee ja plaanis ka ei ole. Üks juhatuse liige, ilmselt siis juhatuse poolt esimeheks valitud, teeb juhatuse nimel otsuseid. Vabastab töötajaid, võtab uusi tööle. Annab välja käskirju ja määrusi.

Küsimus Sulle: millisel juhul tuleb siis selles ühistus kokku juhatus, mida sellises ühistus juhatus kollektiivselt otsustab?



sultsa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:04 Apr 2007 03:00

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas sultsa » 11 Sept 2011 22:06

Pimeloom.

Meie ühistu on loodud 1992. aastal. Maja ehituse käigus (ehitust alustas asutus 1990.a, aga toimis nn. kooperatiivne ehitus), olin juba tulevaste korteriomanike eest asjade ajaja ja esindaja.
Kooperatiivina enam meid ei registreeritud, seega oleme, oma linnas vähemalt, esimene KÜ. Nii et igatepidi olen 20 aastat maja asjadega tegelenud.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 12 Sept 2011 07:01

Tänan, sultsa. Tore. Eks need 90nendate alguse aastad olidki selline keeruline aeg, et vanat moodi enam ei saanud ja uut moodi veel ei saanud.


LIhtsalt hea inimene :P

suisse
Juhatuse esimees
Juhatuse esimees
Postitusi:392
Liitunud:17 Mai 2007 12:37

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas suisse » 16 Sept 2011 15:37

Töölepingu lõpetamisel vormistatakse töölepingule lisa lõpetamise kohta, kus kirjas ka saadaolevad tasud (nn. lõpparve arvestamiseks andmed): saadaolev töötasu, kompensatsioon kasutamata jäänud puhkuse eest ...kalendripäeva ja muud hüvitised.
See ongi aluseks raamatupidajal lõpparve maksmisel.

Kuna töölepingu lõpetamine on töötaja algatud ja sultsal on volitus allkirjastada töölepinguid nende sõlmimisel (sh. allkirjastada töölepingu lõpetamist), siis allkirjastab ka töölepingu lõpetamise ja annab selle raamatupidajale, kes arvestab lõpparve ja vormistab palgalehe. Lisaks on sultsal volitus palgalehe allkirjastamiseks, seega on raamatupidaja kohutatud lõpparve üle kandma.
Kembelge kauem, lõpuks peab ju süüdlane maksma lõpparvega viivitamise eest ka viivist, kuid seda ei pea tegema KÜ.



sultsa
Üüriline
Üüriline
Postitusi:12
Liitunud:04 Apr 2007 03:00

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas sultsa » 23 Sept 2011 21:41

Aitäh, suisse.
Just nii mul oligi kõik tehtud-lepingu lõpetamine korrektselt vormistatud, aga raamatupidajaga vaielda ei jõudnud. Tegingi siis (juhatuse liikmete imestamisega) selle otsuse ära lihtsalt selle pärast, et targem annab järele ja et saaks ometi asja ära lõpetada ja lõpparve välja maksta.

Ausalt öeldes kadus igasugune tahtmine selle raamatupidajaga koostööd jätkata.



tull6
Haldur
Haldur
Postitusi:521
Liitunud:08 Nov 2007 23:44
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas tull6 » 25 Jaan 2012 03:54

Küsimus Sulle: millisel juhul tuleb siis selles ühistus kokku juhatus, mida sellises ühistus juhatus kollektiivselt otsustab?

Vastan; Juhatus peab oma koosolekuid vastavalt põhikirjas ettenähtud aegadel. Koosolekul p.1. eelmise koosolekul vastuvõetud otsuste täitmine;
p.2 Kantakse ette koosoleku vahelistel ajal tehtud;
Jne. nii nagu ikka koosolekuid peetakse (kui osatakse läbiviia)



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Puhkuse hüvitise arvestamine.

Postitus Postitas pimeloom » 27 Jaan 2012 10:02

tull6 kirjutas:Küsimus Sulle: millisel juhul tuleb siis selles ühistus kokku juhatus, mida sellises ühistus juhatus kollektiivselt otsustab?

Vastan; Juhatus peab oma koosolekuid vastavalt põhikirjas ettenähtud aegadel. Koosolekul p.1. eelmise koosolekul vastuvõetud otsuste täitmine;
p.2 Kantakse ette koosoleku vahelistel ajal tehtud;
Jne. nii nagu ikka koosolekuid peetakse (kui osatakse läbiviia)
Neli ja pool kuud hiljem ei oleks enam olnud mõtet sellist mitte midagi sisaldavat vastust kirjutada. Aga tänan sellegipoolest.



Vasta