Korteriühistu raamatupidamise hind

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

AdihasH
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:06 Jaan 2008 14:10
Asukoht:Tallinn
Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas AdihasH » 06 Jaan 2008 14:46

Kui palju maksate oma raamatupidamisteenuse eest .
Kui korteriühistu(siis ka kui palju on kortereid)
aga korter sis ainult hind ..sellest saab hea võrdluse

ootan huviga vastuseid



aivo
Üüriline
Üüriline
Postitusi:37
Liitunud:05 Veebr 2007 02:00
Asukoht:Tallinn - Mustamäe

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas aivo » 06 Jaan 2008 16:42

119 korterit ja hind 3000.-



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas ergon » 06 Jaan 2008 18:38

75 ja 2000



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas Valge » 06 Jaan 2008 19:23

24 ja 960 kr


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas Heino » 07 Jaan 2008 06:21

34 ja 1062.-


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas pimeloom » 07 Jaan 2008 11:13

90 ja 2132,80



utokman
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:03 Okt 2007 13:46
Asukoht:Voka

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas utokman » 07 Jaan 2008 13:47

30 ja 750



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas sirts » 09 Jaan 2008 14:53

36 ja 704, kusjuures arved teeme ise ja ilma tasuta.



tem
Revident
Revident
Postitusi:166
Liitunud:17 Okt 2006 03:00

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas tem » 25 Jaan 2008 14:47

15 ja 1130.- (jaanuar, 2007)
1360.- (märts, 2007)
1530.- (dets, 2007)
Hinnatõus aastas siis ca 1/3 (!)
+ ca 1400.- raamatupidamise aastaaruande koostamine, 1 x aastas
Kõik on ju väga hea, ja töö üsna korralik, aga - vist ikka pagana kallis (Tallinna firma teeb, ühistuid on tol firmal vähe, ja küllap ka hind seetõttu soolasevõitu)



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas sirts » 25 Jaan 2008 15:21

15 korteri kohta tõesti kallis. Mina soovitaksin mõelda mõne lihtsama raamatupidamisprogrammi peale, millega saab ise vähemasti üüriarvestuse ja arved tehtud kui just raamatupiamist ei usalda ise teha. Mina soovitan loomulikult korteriyhistu.net-i, millele nüüd lisandus ka raamatupidamise moodul ja mille oluline pluss on, et töötab üle veebi ja on nii eesti kui venekeelne. Vaata siin portaali ülaääres on nende veebiaadress. Sealt leiad vastused kõigile tekkivatele küsimustele. Ka hinnakirja.



tem
Revident
Revident
Postitusi:166
Liitunud:17 Okt 2006 03:00

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas tem » 25 Jaan 2008 16:01

Tjah, 100 kr korteri kohta ...
Elav hullumaja.
Vähemasti selle väikese hinnavaatluse kontekstis (ca 3-5 x kallim ju..)

Aga kuna mulle endale tundub halvematel aegadel niikuinii hirmus ülekohtune - mõistagi - ilma rahata seda maja asjandust edendada KÜ esimehe vormis, siis ise hakata veel mingit täiendavat teenust pakkuma oma maja kallitele naabritele, siis, paraku, see 100.- kuus mind ennast veel maha ei löö, aga pooltes maja korterites elavatele vene pensionäridele on see muidugi, kah ülekohtune, või nii ...

Eeh, pole vist head lahendust.
Ja seda eeskätt korteriomanike huvide suure erinevuse tõttu. Pooltes korterites eduinimesed, kellele 100.- on pea-aegu märkamatu kulu, ja pooltes jälle starožiilid 1950-ndatest (staliniaegne 15 krt küllaltki hästi renoveeritud maja Tallinnas)



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas sirts » 25 Jaan 2008 16:19

Tüüpilne olukord, usu, igalool on just täpselt nii, olgu suur või väike maja.Aga ma ütlen, et programm kiirendab ja kaasajastab seda tööd
tööd. Mul võtab üüriarvestus ja arvete tegemine iga kuu pool tundi. Seni olen seda teinud ilma tasuta, maksnud oleme vaid programmi renti. Mulle isiklikult meeldib arveid ise omas majas teha, sest kui miskit viga on või muuta vaja, siis saab seda operatiivselt omas majas teha. Jääb ära üleliigne jooksmine ja suhtlemine raamatupidajaga. Tema kogub hetkel vaid paberid kausta ja seab aruanded õigeks. Seetõttu saamegi odavamalt.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas Valge » 25 Jaan 2008 20:11

tem kirjutas:15 ja 1130.- (jaanuar, 2007)
1360.- (märts, 2007)
1530.- (dets, 2007)
Hinnatõus aastas siis ca 1/3 (!)
+ ca 1400.- raamatupidamise aastaaruande koostamine, 1 x aastas
Kõik on ju väga hea, ja töö üsna korralik, aga - vist ikka pagana kallis (Tallinna firma teeb, ühistuid on tol firmal vähe, ja küllap ka hind seetõttu soolasevõitu)
Milliseid teenuseid antud hind endas sisaldab?
Mida selle eest ühes kuus saate?


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

tem
Revident
Revident
Postitusi:166
Liitunud:17 Okt 2006 03:00

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas tem » 29 Jaan 2008 11:41

No mis me selle raha eest siis saame?

1. Arved koostab raamatupidaja, näidud (gaas, vesi) kogume ja teatame ise, saadab mulle failina, ise trükin välja ja panen elanikele postkasti.
2. KÜ-le esitatud arvete puudumise tuletab meelde, ja säilitab vanad arved, või nende koopiad
3. Seda nõu, kuidas miskit asja teha, üldiselt ei anna, aga väga midagi hädalist üle küsida pole seni olnud ka vajadust (kuigi - igasugu laenud, edasi- ja tagasiarvestused ja toetused jmst on viimase 4 aasta jooksul läbi käinud küll ka küll).
4. Võib-olla olen olnud raamatupidaja töö sisu suhtes mõneti ülekohtune, sest on ehk midagi, mille olen oma kahepunktilises loetelus kahe silma vahele jätnud (aastaarande koostamine on ju eraldi raha eest 1 x aastas), ja KÜ juhatuse tegevuse aruande ü/k-le koostan sinna raamatupidamise aastaaruande juurde mõistagi ise.
5. (Mitteametliku) aruande auditi teeb ühiskondlikus korras üks maja elanik. Väiksemaid vigu ja apsakaid on aastaruandesse ja bilanssi vahest ikka sisse juhtunud, aga ühiselt oleme neile sedamoodi ikka enam-vähem õigel ajal jälile saanud.

On seda siis nüüd vähe või palju, või -
pole osanud selle raha eest kõike saadaolevat küsida?



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas sirts » 29 Jaan 2008 15:51

Mina ütleks, et liiga kallis, kui ise arved ka veel välja trükid ja postitad.
Mina koostan arved ise ja panen posti ka ise. Kõik jagelemised selles osas jagelen ise. Raamatupidaja paneb paberid ordnungisse ja jälgib, et oleks seaduslik. Ka ülekanded teen ise, samuti fikseerin arvete laekumised. Rmpidaja saab vaid arvete koondi kausta panekuks. Vaat mul on selline hea programm, mis 5 krooniga korter selle töö kõik poole tunniga ära teeb. Oleme EKÜLi liikmed ja saame sealt ka veel 5% alet. Raamatupidajale maksan 704 krooni. Seega iga kuu kulub meil raamatupidamisele kokku 875 krooni ehk 24,30 krooni korter.
Nüüd lisandus raamatupidamise osa ja hakkame programmi kasutamise eest maksma 342 krooni kuus ning praktiliselt võib loobuda raamatupidaja teenustest, võttes ehk vaid mõned konsultatsioonid lisaks. Kui nüüd tahta raamatupidamise eest ise nii 500-600 krooni kuus, siis jääb raamatupidamine endisesse suurusjärku, kuid kogu rmpidamine on inimestele jälgitav üle veebi ja see on juba lisaboonus. Natuke kallimaks läheb siis, kui tahta ise ka oma töö eest väikest tasu, mis oleks loogiline.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas Valge » 29 Jaan 2008 18:16

Kas need oleks teenused, mille eest tasub maksta?
1. Finantsarvestuse (raamatupidamise) korraldamine Omanikule/ omanikele finantstegevuse korraldamine vastavalt seadustele üks kord kuus.
2. Maksete tasumine (soojus, vesi ja kanalisatsioon, lift, prügivedu, ühisantenn, üldelekter, maksuamet) pangas või internetis
3. Arveldused hankijatega
4. Arveldused ostjatega
5. Otsekorraldusteenus (omaniku soovil)
6. Aruandlus Maksuameti ees
7. Palgaarvestus.
8. Raamatupidamise aasta-aruanne (s.h.bilanss) üks (1) kord aastas Statistiline aruandlus /vajadusel/ Kommunaalteenuste arvestus, arvete koostamine ja esitamine korteri omanikele.
9. Mõõturite näitude edastamine vastavatesse kommunaalteenuseid osutatavatele firmadele.
10. Õiendid korteriomanikele
11. Elanike vastuvõtt
12. Koosolekutel viibimine /vastavalt vajadusele/ Osavõtt revideerimises Aasta finantsaruanne omanikele üks (1) kord aastas Dokumentide säilitamine Korteriühistu juhatusele /vajadusel/:. Võlgnike nimekiri.
13. Osamaksu võlgnike nimekiri.
14. Veetarbimise aruandlus korterite kaupa.
15. Energiakulu arvestus kuude kaupa /võrdlus eelmiste perioodidega
16. Finantsaruanne esitamine üks (1) kord kvartalis


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas sirts » 29 Jaan 2008 19:04

Seda kõike oleks jälle liiga palju. Raamatupidajal pole vaja elanikke vastu võtta ega ka üldkoosolekul viibida. Meie raamatupidaja on näiteks ülitänulik, et me ei vaeva teda närvesööva üldkoosolekuga. Teadetetahvlil on raamatupidaja telefoninumber ja meiliaadress. Vajadusel on kõigil võimalik aeg kokku leppida ja temaga kohtumises kokku leppida. Nelja aasta jooksul pole seda kordagi kasutatud. Inimeste küsimused puudutavad ikka arveid ja kuna need teeme majas ise, siis pole põhjust raamatupidajalt küsida, miks vee või küttearved nii suured on. Selleks on meil juhatuse liige igas trepikojas, kes vastab sel´listele küsimustele.
Mina eelistan ka kõikvõimalikke aruandeid ja analüüse teha ise, sestap ka need ülesanded olen raamatupidajalt ära võtnud.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas Valge » 30 Jaan 2008 06:58

See on kahe otsaga asi. Kes pakub sellist teenust ja kes mitte.
On selliseid ühistu juhte, kes ei oska majandusaasta aruannet selgitada, siis selleks on vaja koostaja koosolekule kutsuda.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas sirts » 30 Jaan 2008 07:40

Mõnes ühistus kipubki nii olema, et kuna raamatupidaja saab palka, siis kiputakse talle panema ka juhatuse liikme kohustusi - nii märkamatult. Sstap ei taha paljud raamatupidajad teha KÜde raamatupidamist, kuna sellele lisandub tüütu suhtlemine majaelanikega, mis ju, olgem ausad, pole tegelikult rmpidaja töö. Aga eks igas ühistus on see korraldatud isemoodi. Vaieldavat pole siin midagi - see on iga ühistu siseasi.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas ergon » 30 Jaan 2008 08:35

Juhul, kui raamatupidaja teeb arveid ja peab arvestust näitude üle, siis arvelduste kohapealt saab ainult tema ühistu liikmetele infot anda. Minul on palgaline raamatupidaja ja arvetega seonduv on temal vaja inimestele selgeks teha.



tem
Revident
Revident
Postitusi:166
Liitunud:17 Okt 2006 03:00

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas tem » 30 Jaan 2008 09:29

>>>... nimekiri kaheteistkümnest punktist ...

Tjah, eks vist nii, et väiksem laps (ühistu), väiksed mured, suurem laps (ühistu), suurem mured.

No mis otsekorraldust ma ikka 15-30 korteriga ühistus peaksin -
kalli raha eest pealegi - raamatupidaja või haldaja hooleks jätma,
või siis need - "arveldused hankijaga" või eriti just " ... ostjatega".

Peamine, mida raamatupidaja - halduri - käest väikeses kü-s osta, on nii omaenda kui elaniku/korteriomaniku meelerahu. St et elanik isegi sügaval oma hinges ei kahtlustaks, et ma midagi susserdan tema arvega. Nooh, ja siis see - aastaaruanne. Et oleks kellegi nö. neutraalne pilk asjale.

Niikuinii maksan ju neile 6-7 hankijatele ja ostale kuus ise, netis, arved trükin ise välja, palka ei saa ju väikses ühistus niikuinii maksta ei endale ega muile asjalistele (peale raamatupidaja ehk), kommunaalteenuste/vee- ja küttekulu analüüs, no sellega saaks ju ka ise hakkama, tasemel, et - võtad aga iga kord kui vaja, need uued tariifid ja korrutad läbi.
Võidelda ja oma õigust nõuda pole selle mistahes ilusa analüüsiga ju kellegi vastu ....

Siin kuludepunktis vast aga ongi just see meelerahu asi oluline.



doris
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:313
Liitunud:14 Aug 2006 03:00

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas doris » 30 Jaan 2008 10:10

Otsekorraldusteenus ei ole kallis: 4 krooni ülekanne. Meil 48 korterit ja otsekorralduslepingud 16-l. Need inimesed on ühistu kullafond. Neilt laekuvad maksed alati ja õigeaegselt ja kuus maksta 64 krooni ülekannete eest pole mingi probleem. Raamatupidaja saadab kord kuus otsekorraldusnõuded interneti kaudu panka ja kõik.

Sama toimub meil ühistu vee- kütt- prügi jm. maksetega. Ei mingit probleemi.



Kirsika
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:24 Mär 2007 02:00
Asukoht:Keila

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas Kirsika » 02 Mär 2008 13:51

Meil on 35 korterit ja maksame u 1600,-. See sisaldab arvete koostamist, kuid eeltöö teeb majahoidja, nt võtab näidud, jaotab veekulud jne.



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas majaka » 02 Mär 2008 15:50

32 korterit ja 1500,- Näitude kontroll on minu peal. Vahel inimesed eksivad ja mul on lihtsam kontrollida õigsust ja ülekulu põhjuseid, kui nad tekkivad. Arved vee, gaasi ja elektri eest lähevad otsekorraldusega, ülejäänud tasun ise. Küttega keskküttega majas pole veel otsekorralduseni jõudnud.
Kõik pisiremondid teen ise, välja arvatud keevitus.



AdihasH
Üüriline
Üüriline
Postitusi:3
Liitunud:06 Jaan 2008 14:10
Asukoht:Tallinn

Re: Korteriühistu raamatupidamise hind

Postitus Postitas AdihasH » 16 Mär 2008 20:05

ei minumeelest ikka liiga kallis on see teenus ..tean võimalust kuidas saaks odavamalt ;)



Vasta