Parkla rajamise eest tasu

Tahad kurta oma head või halba saatust või on mingi muu probleem? Aga palun.

Moderaator:Heino

Vasta
muzi
Üüriline
Üüriline
Postitusi:2
Liitunud:25 Veebr 2008 22:45
Asukoht:Tallinn
Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas muzi » 25 Veebr 2008 23:21

Korteriühistu juhatus otsustas rajada enamuse korteriomanike nõusolekul maja ette autoparkla ja nõuab nüüd igalt korteriomanikult 10 000 krooni. Samas elab antud majas ka perekondi, kellel pole autot või on olemas garaaž. Kas korteriomanikud, kellel pole parklat vaja, saavad keelduda raha maksmisest?



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas Valge » 26 Veebr 2008 07:05

NB! sellised otsused võetakse vastu üldkoosolekul. Kui juahtus korjas hääli kirjaliku hääletamise teel, siis peab olema neil 100% elanike hääli koos allkirjadega.

Kui aga peaks koosolek seda otsustama, siis vaataksin asjale niin
See on kaasomand ja kui mul ükskord seda parklat vaja peaks minema ja ma selle eest ei tasu, siis olen jälle teistpidi tusane, et miks küll mulle pole parkla kohta. Pealegi käivad mu juures külalised, kes parkida soovivad.


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas pimeloom » 26 Veebr 2008 10:24

Kui ühistu üldkoosolek on otsustanud parkla rajada ja selle eest raha korjata, siis on see kohustuslik kõigile. Üldkoosoleku otsused on kohustuslikud kõigile ühistu liikmetele.

Austet Valge eelpool mainitud kirjaliku üldkoosoleku otsus on jõus vaid siis, kui otsuse poolt hääletavad kirjalikult kõik ühistu liikmed.



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas majaka » 26 Veebr 2008 16:11

Parkla alune maa on kõikide korteriomanike mõtteline osa ja selle kasutamiseks on vaja kõikde nõusolek. Kui keegi protestima hakkab, siis võib minna kohtu vaidluseks ja ei tea, millega kõik lõppeb.
Kõik sõltub sellest kas ja kuidas keegi protestib. Kui koosolekust on läinud üle 3 kuu, siis koosoleku otsus on jõus.
Soovitan konsulteerida juristiga.



Valge
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1206
Liitunud:06 Apr 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas Valge » 26 Veebr 2008 18:51

majaka kirjutas:Parkla alune maa on kõikide korteriomanike mõtteline osa ja selle kasutamiseks on vaja kõikde nõusolek. Kui keegi protestima hakkab, siis võib minna kohtu vaidluseks ja ei tea, millega kõik lõppeb.
Kõik sõltub sellest kas ja kuidas keegi protestib. Kui koosolekust on läinud üle 3 kuu, siis koosoleku otsus on jõus.
Soovitan konsulteerida juristiga.
jutt jumala õige, siin on tegu ju kaasomandiga ja ainüksi hääetajad ei otsusta midagi vaid otsustavad kõik omanikud (ka abikaasad , juhul kui nel ei ole omavahelist varakohast lepingut).


Tark teeb alguses seda, millega rumal lõpetab (Baltasar Gracian)

pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas pimeloom » 26 Veebr 2008 19:50

Ma ei vaidle üldse vastu, et ühistule kuuluv maa on kõigi korteriomanike ühisomand ja mõtteline osa. Nii ta paraku on.
Kas keegi oskab öelda kust läheb piir selle maa kasutamiseks kõigi omanike nõusoleku vajalikkusest. Parkla rajamine või näiteks lillepeenra tegemine, puu või põõsa istutamine jne


LIhtsalt hea inimene :P

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas leammj » 05 Apr 2008 20:22

Majaka kirjutab õieti,Kui oleks et renoveeritakse olemasolevat parkimisplatsi siis asjaolu on teine.Kui tahetakse rajada uus parkimisplats siis peab olema 100% nõusolekut.Sellest probleemist kirjutas Sirje Vullo EKÜL jurist.Parkimine korda.Lugege EKÜL kodulehte.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas ergon » 05 Apr 2008 22:18

Armas pimeloom, kuidas sa saad omavahel võrdsustada parkla rajamise ja lillepeenra rajamise. Kindlasti mitte ei lähe vaja 100% nõusolekut lillepeenra rajamiseks või põõsa istutamiseks. Kui te mind ei usu. siis proovige. Mitte keegi ei eista pretensiooni, kui olete omavoliselt tekitanud lillepeenra või põõsastiku.
Parklarajamine on teine teema. See tulen millegi muu arvelt. Laste mänguplats, korras parginurgake vms. Siin on mille vahel valida ja kõik peavad sellega nõus olema. Juhul kui huvigrupp on väiksem, siis peavad nemad selle kuidagi teistele kompenseerima lisaks nende taskust finantseerimisele. Iga asjal on kulu, alternatiivkulu.Tahad parklat . maksad aga midagi peab saama ka see kes parkalt ei taha aga kaotab parginurga või hoovi.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas pimeloom » 06 Apr 2008 09:06

Hea ergon, ma spetsiaalselt tõin näiteks sellise äärmusliku võrdluse. Aga küsimus on ikkagi endine, et kust see piir läheb ja millise õigusaktiga on see määratletud?

Julgen arvata, et kui tõepoolest läheb vaja 100% korteriomanike nõusolekut, siis jäävad enamus parklad rajamata. Meie ühistus ei suuda mina mingi valemiga 100% ühistuliikmete nõusolekut saada, kõik neist ei ela Eestiski.


LIhtsalt hea inimene :P

tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas tähelepanelik » 06 Apr 2008 12:02

Pimeloom, majaalune ja teenendusmaa on enamustes ühistutes erastatud väärtpaberite eest vastavalt korteri pinnale. Kõik korteriomanikud ei saa või ei soovi parkimiskohta, laste mänguväljakut või kes teab mida veel. Kuidas te nende panuse maa erastamisse kompenseerite, või millega osade korteriomanike eelistamist teistele põhjendate?



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas pimeloom » 06 Apr 2008 12:20

Austet tähelepanelik. Keegi ei võta seda korteri juurde erastatud maad neilt ju ära, seega ma ei saa sellest kompenseerimise vajadusest aru. Maa on korteri juurde erastatud mõttelise osana, kusagil ei ole ju kirjas, et sellele korterile kuulub tükk parklat, teisele tükk mänguväljakut ja kolmandale kaks põõsaalust. Maa jääb ju alles ja mis vahet seal on, kas minu korteri juurde kuuluv osa maast on parkla või põõsa all.

Ja eelistamisest ei saa ma ka aru. Parkla rajamine on vajadus, mitte autoomanike eelistamine.


LIhtsalt hea inimene :P

tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas tähelepanelik » 06 Apr 2008 14:22

Meil on 18 korteriga elamu, kõige julgemate prognoosidega jätkub parkimiskohti 10 autole, kui ma ehitan sõna otseses mõttes parkla, siis kuidas ma ülejäänud 8 korterile põhjendan, et vabandust teile parklakohta pole, aga kasutage mänguväljakut. Ma ei usu, et nad sellega rahul on. Praegu kasutatakse ümbritsevat maad vaikival kokkuleppel nii parklana, mänguväljakuna kui Tootsi kapsamaana ja kõik on rahul, sest konkreetseid asju ei eksisteeri, see tähendab, et maad kasutatakse parkimiseks, aga sõnavarast puudub sõna parkla.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas pimeloom » 06 Apr 2008 14:42

Selge on see, et ilmselt ühegi maja juures ei ole nii palju ruumi, et jätkuks teha parklakohti kõigile korteritele. Ehk vaid siis, kui kogu haljastus likvideerida.
Aga kui nüüd teemasse tagasi minna, siis minu küsimus, mis nüüd ergonilt vastukaja leidis, oli ikka selle 100%lise korteriomanike nõusoleku vajaduse kohta parkla rajamiseks. Ja ma olen endiselt arvamusel, et 100%lise nõusoleku saamise tingimus on jabur. Korteriomanike ehk siis ühistuliikmete enamuse otsus on loomulik. Aga näiteks 90 korteriga elamus 100%lise nõusoleku saamine on ilmselgelt võimatu. Ja seega siis ka parkla rajamine on ilmselgelt võimatu. Aga vajadus parkla järele on vaieldamatu.


LIhtsalt hea inimene :P

Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas ergon » 06 Apr 2008 15:36

Kas keegi on mõelnud parkla ehitamise asemel rajada parkimismaja?



tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas tähelepanelik » 06 Apr 2008 15:41

Arvan, et sama vaieldamatu on vajadus mänguväljaku või puhkenurga järele, olen ses suhtes ergoniga ühel nõul, maa kasutusõiguse üleandmine kelleltki kellelegi vajab kõigi korteriomanike nõusolekut, sest nagu isegi väidate kõigile ruumi ei jätku. Uutes elamutes käib parklakoht korteri juurde ja kajastub korteri hinnas.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas pimeloom » 06 Apr 2008 15:55

See vaidlemine muutub juba mõttetuks. Ma ei ole üheski oma postituses kirjutanud parkla rajamisest mänguväljaku või puhkenurga asemel. Ja sellest kasutusõiguse üleandmisest Teie jutus, ei saa ma ka aru. Samamoodi on ju mänguväljaku rajamine sel juhul kasutusõiguse üleandmine. Miks selle puhul ei ole vaja 100%list nõusolekut ja parkla rajamisel on?


LIhtsalt hea inimene :P

Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas ergon » 06 Apr 2008 16:13

ükskõik mille rajamise korral on vaja 100% nõusolekut. On see siis parkla või mänguplats või puhkenurk



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas leammj » 06 Apr 2008 17:39

Olete selle probleemi parajalt keeruliseks ajanud,Olen ka oma majade juurde renoveerinud olemasoleva parkimisplatsi.Selle renoveerimisel ei ole vaja 100% nõusolekut.Sest see parkimisplats oli juba olemas.KÜ ainult korrastas.Kuna maja esine plats oli suur veelomp.Kuidagi ole vaja see korda saada,.Majas on muidugi kortereid rohkem kui autoomanike.Nii, et kui teil on see plaanis teha siis mõelge hoopis platsi renoveerimisele. Sellega te hoiate palju probleeme ära.Nii te jäätegi siin seda probleemi jahuma.



tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas tähelepanelik » 06 Apr 2008 18:27

Seda probleemi polegi mõtet edasi arendada, see on konkreetse ühistu probleem ja kui keegi ühistus ei tõstata küsimust oma õiguste rikkumise kohta, andke minna. Kui aga kellelgi peaks küsimusi tekkima, siis kaldun arvama, et õigus on tema poolel. Taas nõus ergoniga.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: Parkla rajamise eest tasu

Postitus Postitas ergon » 06 Apr 2008 22:24

See läheb sellest teemast välja aga kas keegi pole mõelnud parkimismaja ehitamise peale.?Ühele ruutmeetrilesaab kordi rohkem autosi parkida. Olen sellist metallist asjandust näinud paremal linnast sõites Pärnu maantee ääres, Magdaleena haigla vastas. On selline metallist kahekordne ehitis.



Vasta