kütte mõõdiku paigaldamine

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
suber
Üüriline
Üüriline
Postitusi:7
Liitunud:28 Mär 2009 11:18
Asukoht:tootsi kooli9-6
kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas suber » 17 Sept 2009 14:19

sooviksin paigaldada korterisse küttemõõdiku , kas keegi oskab öelda kuidas see käib ja mis firmad mõõdikuid müüvad ja paigaldavad ja kui palju maksma läheb. mul on 2toaline korter.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas ergon » 17 Sept 2009 16:03

miks sa oma 2 toalises korteris mõõdikut tahad paigutada? Kuuui neid pannakse, siis kogu majale mitte ühele korterile.



Deleted_User_387

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas Deleted_User_387 » 19 Sept 2009 16:56

korterile ei piisa ühest mõõdikust, vaid need tuleb paigaldada n.ö. igale radiaatorile. Pealegi jääb osa kasutatavast soojusenergiat mõõtmata korterit läbivate püstikute näol + lisaks elamu üldkasutatavate ruumide (koridorid, trepikojad, keldrid) küte. Mõõdikuid müüb AS Merx.



Taif
Üüriline
Üüriline
Postitusi:5
Liitunud:23 Veebr 2009 16:21
Asukoht:Tallinn

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas Taif » 29 Sept 2009 13:57

Nagu ergon mainis siis tõesti on see nii, et küttemõõdikud tuleb paigaldada kõigile korteritele. Kuna küttekulujaotur näitab iga korteri osakaalu küttesüsteemis ja küttesüsteem on üks tervik. Müüvad neid seadmeid mitmed firmad nagu; mesa, agr, küttemaailm.



abiline
Üüriline
Üüriline
Postitusi:1
Liitunud:28 Mär 2008 22:42
Asukoht:Tartu

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas abiline » 11 Veebr 2010 21:31

Paigaldage endale jah küttemõõdikud ja ärge enne seinu soojustage, siis tekib majas tõeline "võrdsus". Minu otsakorter , mis on 1,8% korterite üldpinnast, peab katma 4% kogu jaanuari soojakulust. Kõik ära mõõdetud ja välja arvutatud, ainult et toas on valdavalt 19% sooja (aknad ON vahetatud) ja magama peab tekihunniku all, müts poleks ka paha. Aga paraku jäävad külgmiste korterite omanikud alati alla, kui pole just pilvelõhkujaga tegu. Targad mehed teavad, mis nad teevad.



Kasutaja avatar
ergon
Haldur
Haldur
Postitusi:760
Liitunud:21 Mär 2006 02:00
Asukoht:Tallinn
On tänanud: 1 kord

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas ergon » 12 Veebr 2010 09:04

ma tean, et nendes mõõtesüsteemides on kütekulude arvestaisel võimalik rakendada erinevaid koefitsente otsa- ja katusekorteritele. Näteiks maja keskel on koefitsent 1 aga otsa- ja katusekorteritel 0,9. Asi on kokkuleppes ning selle peaks eelnevalt välja arvestama palju need korterid enam soojust vajavad jättes arvestamata omaniku soojalembuse ning akende seisukorra.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas ennkippel » 19 Juul 2013 13:16

Kas keegi on kursis,kust leida radiaatorite küttemõõdikuid.Ma tean,et on olemas selliseid,millelt tuleb ise näite vaadata,kust neid leida?



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas Uutma » 23 Juul 2013 02:56

Jajah... kas siis kalibreeritakse süsteem ümber kui tuul hakkab teiselt poolt puhuma? Tundub paras bakasuuha.


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas ennkippel » 23 Juul 2013 09:11

Uutma,kontekst on teine.Asi pole kalibreerimises,vaid vaid väikemajadele ei sobi kallid süsteemid(8 korteriga maja ei suudaks maksta).Järelikult tuleb odavamaid otsida,olen neid kunagi näinud,sooviks nende leidmiseks kontakte.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas Uutma » 23 Juul 2013 14:24

8 korteriga majas on odavam ja mõistlikum, et naabrid kütaks optimaalselt ja saaks teistele meelega kahju tegemata läbi.
Kulujaoturite puhul on asi alati kalibreerimises.


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas ennkippel » 23 Juul 2013 22:28

Püüa mõista,me räägime täiesti erinevatest asjadest!Minul on vaja odavamalt kredexi nõuet täita,aga sina istud hoopis teise mätta otsas ja ajad mingit kahju tegemise jura.



Uutma
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:274
Liitunud:12 Aug 2006 03:00
Asukoht:Tallinn, Roopa 12

Re: kütte mõõdiku paigaldamine

Postitus Postitas Uutma » 23 Juul 2013 22:45

Öelnud kohe, et Kredexi nõue... jabur nõue IMHO. Ma oma isikliku rikutuse tasemel pigem diskuteeriks kredexiga.

Mis mõttes jura?? Ainus mõõdiku eesmärk on distsiplineerida inimeste tarbimisharjumusi. Seega tundub mulle, et mõõdikuid on vaja ainult nö ületarbimise (kahju) ärahoidmiseks. Mis siin arusaamatut on?


See on kõigest minu arvamus. Teistel võivad olla erinevad arvamused. Vastavalt PS § 146-le mõistab õigust ainult kohus.

Vasta