parkla

Ehitust, renoveermist, remonti ja avariitöid puudutavad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
inksuk
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:03 Nov 2008 23:58
Asukoht:tallinn
parkla

Postitus Postitas inksuk » 04 Nov 2008 14:54

kü hoovi peale ehitati tõkkepuuga parkla,mille eest küsitakse nüüd tasu. maja 200-st korterist said parkimiskoha 40. selle ehitamiseks võeti raha ühistu remondifondist,kuhu kõik maja elanikud on raha kandnud. see raha võeti sealt 8 aasta peale,s.t. 8 aasta jooksul koguneb see summa remondifondi tagasi. seda kõike selleks,et mitte võtta intressiga laenu. kas see on seaduslik? ja kui näiteks peaks juhtuma ekstreemolukord majaga,siis fondis polegi vajalikku raha. samas on majas küttesüsteem täiesti puudulik.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: parkla

Postitus Postitas rewa2 » 04 Nov 2008 15:43

200-st korterist said 40 parkimiskoha !!

Aga kuidas te parklakohti jagate, no märgistate?? Nende kohtade peale tuleb hirmus võitlus... Kui pole kindlat numbriga kohta...!
Aga kui järgmine aasta keegi ostab endale teise auto? Ka korteriomanikud vahetuvad. Autota perekond müüb korteri uusrikkale autoomanikule ja ta vilistab parklakoha jaotamise peale...



inksuk
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:03 Nov 2008 23:58
Asukoht:tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas inksuk » 04 Nov 2008 21:55

kohad jagati väga veidral viisil ja tahtjaid oli 60 ning kohad on nummerdatud ja parklasse saab puldiga.jagamise pärast oli loomulikult meeletult kisa ja kära ja riidu, aga ma tahtsin hoopis teada,kas raha võtmine selleks remondifondist on seaduslik. ootan ikka teadjatelt sellele vastust



Kasutaja avatar
Heino
Administraator
Administraator
Postitusi:1399
Liitunud:29 Jaan 2006 02:00
Asukoht:Harjumaa, Saue vald
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 4 korda
Kontakt:

Re: parkla

Postitus Postitas Heino » 04 Nov 2008 22:59

Kui üldkoosolek nii otsustas ja otsus jõustsus vastavalt seadusele siis see on õiglane. Kui aga see on juhatuse enda otsus siis sellisel juhul on küll vale asjaga.


Külasta ka Korteriühistu Abi Facebooki fännilehte

leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: parkla

Postitus Postitas leammj » 04 Nov 2008 23:14

EKÜL kodulehel on sellest kirjutanud Surje Vullo.
No ega see ei ole ikka nii, et koosolek otsustab kellegi mõttelise osa kellegile anda.Uue parkla ehitamisel peab olema 100% nõusolekut. See on kui renoveeritakse olemasolevat parkimiskohti. Siis sellisel juhul peaks olema 200 parkimis kohta.Muidugi kõik on tore. Kui ma müün korteri maha ja mul on parkimiskoht , mille ma olen väljaostnud. Müümisel tuleb nii, et uus omanik ei taha seda platsi.Mis edasi.



tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: parkla

Postitus Postitas tähelepanelik » 04 Nov 2008 23:36

Arvan, et 100% nõusolekuta on selline protsendita laenu andmine remondifondist väikesele osale ühistu liikmetest seaduse vastane.



inksuk
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:03 Nov 2008 23:58
Asukoht:tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas inksuk » 04 Nov 2008 23:53

loomulikult ei ole 100% nõusolekt,sest isiklikult mina pole seda andnud. seda raha korjatakse nüüd kuutasude näol tagasi 8 aastat. just nimelt - see oleks olnud reaalne,kui kõik ühistu liikmed oleks andnud nõusoleku ja kõigil oleks olnud ka parkimiskoht sel juhul. aga nüüd 40 autot pargivad,aga raha võeti kõigilt. minu meelest lõhnab see korruptsiooni järele.



inksuk
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:03 Nov 2008 23:58
Asukoht:tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas inksuk » 05 Nov 2008 00:00

pangalaenu ei võetud sellepärast - ilmselt- ,et mitte intresse maksta,aga miks siis võetahse ühistu liikmetelt n.ö. laenu ilma %-ta,kui nad selle eest mittemingisugustki teenust ei saa. aru ma ei saa ja sõnu mul pole. leiaks ometi mingi seaduse selle kohta. peaks vist korruptsiooni kohta lugema.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas pimeloom » 05 Nov 2008 07:29

Korruptsiooniga ei ole siin midagi pistmist. Ja parkla rajamist remondifondi rahadest ei saa ka kuidagi ühistu liikmetelt laenu võtmiseks nimetada.
Siin on probleem hoopis kaasomandi jagamisega. Otsi siit foorumist, siin on parkla rajamise teemal varem juttu küll olnud. Loe ka leammj pakutud artiklit.


LIhtsalt hea inimene :P

sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: parkla

Postitus Postitas sirts » 05 Nov 2008 20:38

www.ekyl.ee seal on see artikkel ja artikli autor on Sirje Vullo, mitte Surje. leammj -l on siin näpukas.



tähelepanelik
Revident
Revident
Postitusi:195
Liitunud:05 Aug 2007 10:52

Re: parkla

Postitus Postitas tähelepanelik » 05 Nov 2008 21:22

Ühel juhul on vajalik 100% nõusolek, teisel juhul enamuse nõusolek. Mõlemal juhul otsustab asja üldkoosolek mitte juhatus.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: parkla

Postitus Postitas leammj » 05 Nov 2008 21:35

Eks neid näpukaid ikka ole.Ega siin on neid üpris palju



inksuk
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:03 Nov 2008 23:58
Asukoht:tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas inksuk » 05 Nov 2008 23:09

aitähh,lugesin artikli läbi. kuid see maa-ala ,kuhu ehitati parkla ,kuulub üldse linnale.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas pimeloom » 06 Nov 2008 09:35

inksuk kirjutas:aitähh,lugesin artikli läbi. kuid see maa-ala ,kuhu ehitati parkla ,kuulub üldse linnale.
Kas ühistu linnalt sellele maale kasutusõiguse sai või rentis linn selle maa ühistule? Vastasel juhul võib ju linn suvalisel päeval sinna maale midagi muud teha või maa võõrandada.



inksuk
Üüriline
Üüriline
Postitusi:6
Liitunud:03 Nov 2008 23:58
Asukoht:tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas inksuk » 06 Nov 2008 09:57

jah,linnalt on luba olemas - see parkla on ehitatud "hoovid korda" raames ,kui küsimus on siiski,miks remondirahade eest ja kas parkimise eest raha küsimine on seaduslik.



rewa2
Revident
Revident
Postitusi:248
Liitunud:11 Okt 2008 19:12
Asukoht:Tartu

Re: parkla

Postitus Postitas rewa2 » 06 Nov 2008 17:41

Siis on teil juba nn.Tasuline parkla..... Parklas on 500.- kuutasu. Aga mis seadus ütleb? Linna maal ja parkimine raha eest, see lõhnab juba ettevõtluse järele....



sirts
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1405
Liitunud:18 Veebr 2006 02:00
Asukoht:Tartumaa
Kontakt:

Re: parkla

Postitus Postitas sirts » 06 Nov 2008 18:04

Ega pole keelatud raha teenida, seda ei tohi ainult omavahel jagada, vaid peab kasutama ühistu põhikirjaliste eesmärkide huvides.



majaka
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi:276
Liitunud:10 Apr 2007 03:00

Re: parkla

Postitus Postitas majaka » 06 Nov 2008 22:06

Aga kas parkla ehitati koosoleku otsusega või juhatuse otsusega? Ei tahaks nagu uskuda, et koosolek oleks nõus kulutama remondifondi osa liikmetele parkla tegemiseks. Arvan ,et küsimus tuleb tõstatada üldkoosolekul.
Ja kas "hoovid korda" raames midagi muud ka tehti?
Kui parkla kohad on nimelised, siis peaksid need nimed selle eest tasuma. ja koosolekul tuleks pakkuda määrata mingi % ühistu raha kasutamise eest.



leammj
Haldur
Haldur
Postitusi:612
Liitunud:29 Juul 2006 03:00

Re: parkla

Postitus Postitas leammj » 06 Nov 2008 22:34

Kui te tegite üldkoosoleku ja see teema on seal sees .Parkla tasu autoomanikele peab olema päevakavas eraldi punktina.Kuid tagant järgi ma ei usu , et saate midagi nõuda .Ja kui te ehitasite uue parkla .Peab olema teil 100% korteriomanike nõusolek, Sest te ju kasutasite parkla ehitamiseks korteriomanike mõtelist osa.Kui te renoveerisite olemasolevat parkimisplatse. Palun lugege EKÜL kodulehel artiklit , mis kirjutas jurist Sirje Vullo.Teil siis peaks olema kõikidele korteriomanikele parkimisplats.
Ma tegin selle korda ka linna kaasfinantseerimisega. Kuid ma renoveerisin olemasolevat parkimisplatsi.Kuna see oli täielikult vee sees.Tuli korrastada maja esist platsi.Lahendada sadevee probleem.Maja ees olev sadevesi tungis majja. Renoveerisin remondifondist seda parkimisplatse.
Hoovid korda ilma teie nõusolekuta ei ehitatud-renoveeritud. Seal on üldkoosoleku otsus taga, Ja seal peab olema ka kajastatud millist fondi te kasutate. Ega muud fondi saagi olla ,. mis on suuremahuline kui remondifond.See koosollek pidi olema veebruar-märtsi algus. Ega kui on midagi tehtud valesti . vaidlustada saab ainult 3 kuu jooksul.



pimeloom
Linnapea
Linnapea
Postitusi:1529
Liitunud:02 Juul 2006 03:00
Asukoht:Tallinn

Re: parkla

Postitus Postitas pimeloom » 07 Nov 2008 16:46

leammj kirjutas: Ja kui te ehitasite uue parkla .Peab olema teil 100% korteriomanike nõusolek, Sest te ju kasutasite parkla ehitamiseks korteriomanike mõtelist osa.
Palun enne kommenteerimist ikka eelmisi postitusi ka lugeda. Ei ole mõtet lihtsalt segadust külvata.



Vasta