Kviitungid

Raamatupidamist arutlevad teemad

Moderaator:Heino

Vasta
turbalille9
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:11 Juun 2012 21:02
Asukoht:Turba lille 9 harjumaa
Kviitungid

Postitus Postitas turbalille9 » 21 Apr 2015 21:42

Tegime kooseleku ja näitasin uue aastaaruanede mis koostas raamatupidaja , korteri elanikutele ei sobi nemad tahavad teda täpselt kui palju kogusime ja kui palju kulutasime tseki haaval .mis ma teen.



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Kviitungid

Postitus Postitas ennkippel » 22 Apr 2015 13:11

Eks siis tulebki neid näidata, või päevaraamat oma sissekannetega ette näidata. Arved on ju kõik säilitatud, nagu seadus ette näeb? Ilmselt tuleb sul usaldust välja teenima hakata. Tegelikult peaks seda revisjon tegema ja koosolekule ette kandma.



turbalille9
Üüriline
Üüriline
Postitusi:26
Liitunud:11 Juun 2012 21:02
Asukoht:Turba lille 9 harjumaa

Re: Kviitungid

Postitus Postitas turbalille9 » 22 Apr 2015 18:07

Meil on väike ühistu 16 korterit juhatuses olen ainult mina sest nemad kunagi otsustasid Päevaramatud ei ole ja ei ole sellest kuuldnud ja raamatupidamis teenust meie ostame ja tsekid os seaal kas ma siis peaan nad kõik ara tooma



ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi:669
Liitunud:26 Veebr 2011 12:54
Asukoht:Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 5 korda

Re: Kviitungid

Postitus Postitas ennkippel » 23 Apr 2015 19:43

Las moodustavad revisjoni ja lähevad ise raamatupidaja juurde. Raamatupidajal peaks päevaraamat olema ja kuludokumentide säilitamise aeg on 7 aastat. Kui sa juhataja tasu ei saa, siis nüüd on õige aeg seda küsida töökoormuse kasvule viidates.



lasnakas
Haldur
Haldur
Postitusi:700
Liitunud:18 Mai 2008 16:01
Asukoht:Tallinn
On tänatud: 4 korda

Re: Kviitungid

Postitus Postitas lasnakas » 24 Apr 2015 11:49

turbalille9 kirjutas:Meil on väike ühistu 16 korterit juhatuses olen ainult mina sest nemad kunagi otsustasid Päevaramatud ei ole ja ei ole sellest kuuldnud ja raamatupidamis teenust meie ostame ja tsekid os seaal kas ma siis peaan nad kõik ara tooma
Raamatupidamise korraldamise eest vastutab KÜ juhatus. Kui te ei ole raamatupidajaga kokku leppinud, et tema hoiab kõiki dokumente 7 aastat, mõningaid kauemgi, siis peate leidma ise oma majas koha kus kõik KÜ dokumendid hoitud oleks. Raamatupidaja kannab deebetid-kreeditid programmist läbi ja annab dokumendid teile tagasi.
Tavalise inimese jaoks on aastaaruanne nagu hiina mõistatus, millest ta kunagi aru saama ei hakka ega tahagi saada.
Parem võta paber ja pliiats (arvutis excel), kirjuta palju ja milleks raha kokku koguti ja üksikute kulude viisi millal ja kuhu see kulutati, palju oli raha jääk aasta alguses ja palju lõpus, palju 31.12. seisuga pangakontole jäi ja kes võlglased on ja palju neilt saamata. Sellist lihtsat arvepidamist on vaja tavainimesele. Kui kõik laekumised ja kulud on läbi pangakonto käinud ning tahad lihtsamalt läbi ajada, siis võta pagakontolt filtreeringuga vaid 2014 aasta kohta väljaminekute poole väljavõte ja anna elanikele näitamiseks.



Vasta