Mure Ühistuga

Teised probleemid

Moderaator: Heino

Vasta
evarG
Üüriline
Üüriline
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Sept 2014 21:12
Asukoht: Ääsmäe

Mure Ühistuga

Postitus Postitas evarG » 30 Nov 2014 08:47

Tere

Minu mureks on ühistu töö. Nimelt meie majas on ametlikult küll ühistu olemas , kuid inimesed kes sinna kuuluvad ei viitsi sellega tegeleda enam. Nii me tegime siis pisikese koosoleku kus arutasime ka uut juhtkonda.

Maja rahvas soovis hääletuse tulemusena,et juhatusse võiks kuuluda 1 vana olija ja 2 uut ning juhatuse esimeheks võiksin saada mina. Aga probleem tekkis selles , et mina ei ole isiklikult korteri omanik minu naine on. Sama moodi on ka ühe juhatuse liikmega.

Kuidas lahendada antud olukord ja mis peaks tegema, et me saaksime asja uuesti käima.

Suured tänud vastamast.Kasutaja avatar
anne47
Juhatuse liige
Juhatuse liige
Postitusi: 347
Liitunud: 16 Jaan 2012 15:45
Asukoht: Tartu

Re: Mure Ühistuga

Postitus Postitas anne47 » 30 Nov 2014 10:02

Juhatuse liikmed ei pea olema ühistu liikmed, lihtsalt üldkoosolekul puudub sul hääleõigus, v.a juhul kui su abikaasa (kes on ühistu liige) kirjutab sulle volituse.
Samamoodi saab teist mitte ühistu liikmest juhatuse liiget volitada keegi teine.

Oluline on uue juhatuse valimisel, et pisikesel koosolekul osales ikka nõutud arv ühistu liikmeid ja neist enamus hääletas uue juhatuse poolt - protokolli ja hääletuslehe alusel saab juhatuse registreerida.ennkippel
Haldur
Haldur
Postitusi: 667
Liitunud: 26 Veebr 2011 12:54
Asukoht: Põltsamaa Ringtee
On tänatud: 4 korda

Re: Mure Ühistuga

Postitus Postitas ennkippel » 30 Nov 2014 12:17

Kui korteriomanikud ise ei soovi mingitel põhjustel juhatuses olla, võib ka juhatuse liikme väljastpoolt kortermaja palgata. Sellisel juhul soovitaks pöörduda näiteks EKÜL poole, seal vastava koolitusega korteriühistu juhid kirjas, kes soovivad teistele ühistutele KÜ juhataja teenust osutada. Momendil endal ka koolitus käsil (läbitud baaskoolitus, pooleli põhikursus, kevadel taotlen KÜ juhi 4 kategooriat). Siis võib määramatul arvul korteriühistuid juhtida.Vasta